mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubicy nie dali przetestować KERS

F1: Kubicy nie dali przetestować KERS

BMW Sauber woli, by nowy system KERS testował kierowca rezerwowy, niż lider niemieckiego teamu - Robert Kubica. Dla Polaka testy w Barcelonie dobiegły końca, ale nie dane mu było jeździć z systemem KERS.

F1: Kubicy nie dali przetestować KERS
Jego koledzy już sprawdzili, Robert Kubica musi jeszcze czekać. Choć wszyscy wiedzą, że wprowadzany do Formuły 1 system KERS będzie dla niego sporym utrudnieniem, Polak jest jedynym kierowcą BMW Sauber, który w trakcie testów w Barcelonie nie jeździł samochodem wyposażonym w układ odzyskiwania energii kinetycznej. W poniedziałek bolidem oznaczonym żółtą naklejką z napisem: "Uwaga, wysokie napięcie" jeździł trzeci kierowca BMW Christian Klien. We wtorek w aucie z KERS zasiadł Nick Heidfeld. Kubica używał oznaczonego symbolem F1.08B modelu ze zmodyfikowanym nadwoziem i spoilerami spełniającymi wymogi przyszłorocznego regulaminu oraz oponami bez rowków.

(...) - "Zyskujemy coraz więcej informacji związanych z tym układem, lecz dopasowanie go do samochodu będzie wymagało jeszcze wiele pracy - stwierdził po testach Klien. Szkoda, że swojego udziału w tych pracach nie ma na razie Kubica..."

- "Jestem kierowcą wysokim i, niestety, dość ciężkim. KERS spowoduje, że moje zadanie, czyli walka o jak najlepsze wyniki, stanie się trudniejsze. Te ponad trzydzieści kilogramów, jakie waży system, ucieknie. Nie będę miał tyle balastu, by zbalansować bolid. Pole manewru ustawienia samochodu po raz kolejny się zmniejszy" - wylicza niedogodności Robert Kubica.

Jasne jest więc, że przydałoby mu się jak najwięcej kilometrów przejechanych w celu poszukiwania właściwych ustawień. No, chyba że z racji zbyt dużych gabarytów Kubica już został spisany przez swój zespół na straty, a liderem teamu będzie w przyszłym roku Heidfeld.
Tematy w artykule: KERS

Podobne wiadomości:

KERS w Porsche 911

KERS w Porsche 911

Technika 2011-05-20

F1: Przewodnik po KERS

F1: Przewodnik po KERS

Aktualności 2011-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.