mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Lekarz Lotus Renault o stanie Kubicy

F1: Lekarz Lotus Renault o stanie Kubicy

Dr Riccardo Ceccarelli przedstawił wczoraj w Barcelonie najnowsze informacje o powrocie Roberta Kubicy do zdrowia. Najważniejsza informacja to taka, że polski kierowca z dnia na dzień czuje się coraz lepiej.

F1: Lekarz Lotus Renault o stanie Kubicy
Przede wszystkim jak czuje się Robert?
Robert z dnia na dzień czuje się coraz lepiej. Tempo powrotu do zdrowia, zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym, jest zachęcające i wszyscy lekarze w szpitalu w Pietra Ligure są zaskoczeni prędkością poprawy stanu Roberta, i to pod każdym względem: bólu, możliwości ruchowych, gojenia się blizn. Ze wszystkim jest z dnia na dzień coraz lepiej.

Czy Robert pozostanie w Pietra Ligure, gdzie w tej chwili przebywa?
Zgodnie z planami ma tutaj pozostać, ale nie jesteśmy jeszcze pewni na jak długo. Podjęliśmy decyzję o pozostaniu Roberta w Pietra Ligure, bo ma tu zapewnioną pierwszej klasy opiekę całego zespołu medycznego. Są tu wysoko wykwalifikowani fizjoterapeuci, wyspecjalizowani w tego typu obrażeniach, który pracują z nim wiele godzin dziennie. Tak więc na razie pozostanie tutaj jest dla niego najlepszym rozwiązaniem. W imieniu Roberta chciałbym podziękować całemu personelowi szpitala za doskonałą pracę.

Czy Robert potrzebuje kolejnych operacji?
Trudno powiedzieć, jak to będzie wyglądać w dalszej przyszłości. Na razie odpowiedź brzmi „nie”, ponieważ wszystko idzie w dobrym kierunku i jesteśmy zadowoleni z tego, co udało się osiągnąć lekarzom. Nie ma żadnych komplikacji ani innych powodów do kolejnych operacji.

Jak wygląda typowy dzień Roberta?
Ma dużo zajęć z fizjoterapeutami - ćwiczeń na łóżku lub krześle. To rutynowe ćwiczenia fizyczne, które mają zapewnić jak najszybsze odzyskanie sprawności. Najpoważniejsze obrażenia dotyczyły prawego ramienia i dłoni, ale Robert już porusza nadgarstkiem i palcami, co jest bardzo pozytywne.

Jaki jest stan psychiczny Roberta?
Po takim traumatycznym wydarzeniu w naturalny sposób pojawia się ryzyko depresji, kiedy pacjent odkrywa, jak poważne są obrażenia. Więc na początku stan psychiczny Roberta przypominał huśtawkę, ale trwało to tylko parę dni. Po początkowej rozpaczy, zaobserwowaliśmy pozytywną reakcję, bo jest niezwykle silny psychicznie. Obecnie jego stan psychiczny jest bardzo pozytywny. Koncentruje wszystkie swoje siły na jak najszybszym powrocie do zdrowia i normalności. Bardzo ważne jest dla niego ogromne wsparcie ze strony fanów i świata F1. Odwiedziło go wiele osób, co miało bardzo korzystny wpływ na jego zdrowienie.

Czy można powiedzieć, kiedy Robert będzie mógł powrócić do wyścigów?
Nikt nie wie, kiedy Robert będzie gotowy. Nawet chirurdzy nie wiedzą, bo mówią, że potrzebują kilku miesięcy, żeby ocenić powrót funkcji mięśni wraz z ich unerwieniem, przebiegający w bardzo zróżnicowany sposób w zależności od pacjenta. Wszyscy wiemy, że proces rehabilitacji będzie długi, ale nie wiemy jak długi. Widzimy postępy, jakie robi dzień po dniu, ale nie chcemy formułować żadnych przewidywań.
Tematy w artykule: Robert Kubica F1

Podobne wiadomości:

Pirelli gra w kolory

auto motor i sport 0000-00-00

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando