mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Lotus akcjonariuszem w Renault F1 Team

F1: Lotus akcjonariuszem w Renault F1 Team

Stało się to, o czym dyskutowano już od kilku tygodni. Lotus Group wykupił część akcji zespołu Renault F1 Team i jednocześnie został głównym sponsorem ekipy z Enstone. W nowym sezonie team Roberta Kubicy wystartuje już pod nowym szyldem - Lotus Renault GP Team.

F1: Lotus akcjonariuszem w Renault F1 Team
"Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że oficjalnie możemy poinformować o nowym partnerstwie z Lotusem" - powiedział po podpisaniu umowy Gerard Lopez, główny akcjonariusz zespołu i szef Genii Capital. Francuska marka Renault w nowym porozumieniu skupi się głównie na swojej roli jako dostawcy jednostek napędowych. Grupa Lotus, do której pełne prawa ma malezyjski Proton wykupiła również część akcji od Genii Capital. W ten sposób możliwa była zmiana nazwy zespołu. Już teraz wiadomo, że nieco zmienią się barwy zespołu. Żółto-czarne bolidy z sezonu 2010, zastąpią wyścigówki w barwie czarno-złotej. Lotus Group będzie tytularnym sponsorem do 2017 roku. Również Renault zobligowało się dostarczać jednostki napędowe przynajmniej do tego czasu.

"To bardzo ekscytujące, ponieważ wkraczamy w nową erę. Nadal będziemy tworzyć mocną więź z Renault i od teraz silnie kooperować z grupą Lotus" - dodał Lopez. "Cieszymy się, że udało nam się ściągnąć tak dużego sponsora, bo to oznacza wiele inwestycji i rozwój zespołu."

Przypomnijmy, że Lotus toczy walkę z Tony Fernandesem, szefem tegorocznego debiutanta - zespołu Lotus Team F1, o pierwszeństwo do użycia nazwy kultowej brytyjskiej marki. Malezyjczyk także planuje w 2011 roku wystawić do rywalizacji ponownie swoją ekipę. "Wiemy, że w otatnim czasie pojawiło się wiele kontrowersji z naszej strony. Ale robiliśmy wszystko by powrócić do motosportu. Cieszę się, że udało nam się jasno i zdecydowanie przedstawić naszą pozycję. Jeszcze raz, ostatni powtórzę: to my jesteśmy Lotus i wróciliśmy do F1!" - powiedział CEO Lotus Group Dany Bahar.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Lotus F1

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.