mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Lotus się spisał

F1: Lotus się spisał

Wczorajsze, pierwsze, oficjalne testy Lotusa na torze Jerez wypadły lepiej niż pomyślnie. Bolid T127 zaliczył 76 okrążeń, bez notowania żadnych problemów.

F1: Lotus się spisał
Mimo że pogoda na torze w Jerez niedopisuje, to uśmiech na twarzach inżynierów Lotusa już tak. Kierowca testowy Fairuz Fauzy wykręcił co prawda przedostatni czas podczas wczorajszych testów, jednak jak ocenił pierwszy występ po 16 latach dyrektor techniczny Mike Gascoyne, to prace przebiegły perfekcyjnie.

– "Doskonały dzień dla całego zespołu Lotusa" – mówił na koniec testów Mike Gascoyne. – "Mimo kiepskiej pogody udało nam się przeprowadzić szereg zadań, przetestowaliśmy systemy. Nasz kierowca testowy, mimo braku wspomagania kierownicy i kiepskiej pogody spisał się fantastycznie, dostarczając nam wiele cennych danych. Jestem szczęśliwy szczególnie, że bolid przejechał długi dystans bez najmniejszej istotnej awarii. Odnotowaliśmy jedynie w pewnym momencie niewielkie przegrzanie jednostki, ale wiemy na czym polegał błąd i już go wyeliminowaliśmy" - cieszył się Brytyjczyk.

Co ciekawe, przejechany przez Fauzyego dystans 76 okrążeń wcale nie był przypadkowy. Malezyjczyk pokonująć w sumie ponad 300 kilometrów uzyskał niezbędny, minimalny limit do uzyskania superlicencji. Bez niej nie mógłby w ogóle myśleć o przejażdżce bolidem w jakimkolwiek wyścigu Grand Prix.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus
Tematy w artykule: Lotus F1 bolid test

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

McLaren – nowy bolid na sezon 2010

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?