mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: McLaren może wylecieć

F1: McLaren może wylecieć

Mistrz świata Formuły 1, Brytyjczyk Lewis Hamilton wraz ze swoim zespołem McLaren-Mercedes może nie dokończyć aktualnego sezonu w Formule 1. Na 29. kwietnia FIA zwołała specjalne posiedzenie na którym zadecyduje o przyszłości brytyjskiej ekipy po aferze w Grand Prix Australii.

F1: McLaren może wylecieć
Brytyjczyk Lewis Hamilton jest zły, że jego zespół McLaren-Mercedes nazwał go kłamcą. Chodzi o sytuację z Grand Prix Australii, po którym Hamilton został zdyskwalifikowany za wprowadzenie w błąd sędziów. Z kolei McLaren zawiesił długoletniego pracownika Dave'a Ryana, którego oskarżono o umyślne wprowadzanie mistrza świata w błąd.
Relacje Hamiltona z jego teamem stają się coraz bardziej napięte. Hamilton ma podpisany pięcioletni kontrakt (wart 75 milionów funtów) z McLarenem, ale w kontrakcie ma klauzulę, zgodnie z którą w przypadku gdy jego reputacja i dobre imie zostanie naruszone będzie mógł odejść wcześniej. Czy tak się stanie?

- "To najgorszy tydzień w mojej karierze i wiecie dlaczego" - powiedział Lewis Hamilton.

Według dziennika The Sun, Hamilton groził odejściem z teamu zaraz po Grand Prix Australii. Czy opuści stajnię McLaren-Mercedes?

Chodź wszyscy eksperci zgodnie twierdzą, że FIA nałoży ostatecznie na McLarena dotkliwą karę finansową, to wcale nie jest wykluczone, że związek sięgnie po najbardziej dotkliwy wymiar kary i wykluczy zespół z tegorocznych rozgrywek. W ciągu ostatnich trzech lat zespół McLarena dorobił się wśród konkurentów przydomka McLiar (z ang. McKłamca), mając w pamięci aferę szpiegowską, kiedy to wyszło na jaw, że brytyjski team jest w posiadaniu dokumentacji bolidów głównego konkurenta - Ferrari.

Podobne wiadomości:

Zrób sobie McLarena? Polak potrafi

auto motor i sport 0000-00-00

Syn legendarnego kierowcy rajdowego dołącza do F1

Syn legendarnego kierowcy rajdowegołącza...

Aktualności 2014-12-01

Komentuj:

~??? 2009-04-09

widać ze niektórzy nie uczą się na błędach

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dlaczego ceny polis OC tak bardzo się różnią?
Dlaczego ceny polis OC tak bardzo się różnią?
Kupując obowiązkowe OC kierowcy sugerują się wysokością składki. W ten sposób ryzykują jednak zakupem OC na niekorzystnych warunkach.