mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: McLaren poluje na Rosberga

F1: McLaren poluje na Rosberga

Nico Rosber może w przyszłym sezonie odejść z teamu Williams. Na Niemca poluje McLaren.

F1: McLaren poluje na Rosberga
McLaren w tym roku zawodzi na pełnej linii i w przyszłym sezonie, oprócz bolidów, chce także zmienić obsadę kierowców. Pozycja Lewiasa Hamiltona jest niezagrożona, ale Heikki Kovalainen nie może być pewny startów w przyszłym sezonie. Mariaż brytyjskiego McLarena z niemieckim Mercedesem może wkrótce przełożyć się także na kierowców.
- "Musimy wygrywać wyścigi i zdobywać mistrzostwa i jeżeli możemy to osiągnąć z niemieckim kierowcą, tym lepiej dla nas - mówi Norbert Haug, który odpowiada w koncernie Mercedsa za sporty motorowe. - Przez ostatnie 10 lat staraliśmy się o Schumachera, Vettela i Rosberga" - przyznaje Haug. Teraz sprawa znów jest aktualna, bo kończy się kontrakt Rosberga w Willimasie.

Norbert Haug wie, że tak wczesne deklaracje o rezygnacji z kierowcy mogłyby źle wpłynąć na zespół. - "Może zostaną aktualni kierowcy, a może będą inni" - mówi enigmatycznie Haug. - "Mamy jeszcze dużo czasu i wszystko wyjaśni się w najbliższych miesiącach" - dodaje Norbert Haug.

W tym sezonie Heikki Kovalainen zdobył 5 punktów, Lewis Hamilton 9, a Nico Rosberg 20,5 punktu.

Podobne wiadomości:

Williams składa hołd dla Ayrtona Senny

Williams składa hołd dla Ayrtona Senny

Aktualności 2014-03-07

Zespoły pokazały swoje bolidy

Zespoły pokazały swoje bolidy

Aktualności 2014-01-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando