mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: McLaren poluje na Rosberga

F1: McLaren poluje na Rosberga

Nico Rosber może w przyszłym sezonie odejść z teamu Williams. Na Niemca poluje McLaren.

F1: McLaren poluje na Rosberga
McLaren w tym roku zawodzi na pełnej linii i w przyszłym sezonie, oprócz bolidów, chce także zmienić obsadę kierowców. Pozycja Lewiasa Hamiltona jest niezagrożona, ale Heikki Kovalainen nie może być pewny startów w przyszłym sezonie. Mariaż brytyjskiego McLarena z niemieckim Mercedesem może wkrótce przełożyć się także na kierowców.
- "Musimy wygrywać wyścigi i zdobywać mistrzostwa i jeżeli możemy to osiągnąć z niemieckim kierowcą, tym lepiej dla nas - mówi Norbert Haug, który odpowiada w koncernie Mercedsa za sporty motorowe. - Przez ostatnie 10 lat staraliśmy się o Schumachera, Vettela i Rosberga" - przyznaje Haug. Teraz sprawa znów jest aktualna, bo kończy się kontrakt Rosberga w Willimasie.

Norbert Haug wie, że tak wczesne deklaracje o rezygnacji z kierowcy mogłyby źle wpłynąć na zespół. - "Może zostaną aktualni kierowcy, a może będą inni" - mówi enigmatycznie Haug. - "Mamy jeszcze dużo czasu i wszystko wyjaśni się w najbliższych miesiącach" - dodaje Norbert Haug.

W tym sezonie Heikki Kovalainen zdobył 5 punktów, Lewis Hamilton 9, a Nico Rosberg 20,5 punktu.

Podobne wiadomości:

Ci kierowcy zarabiają najwięcej!

Ci kierowcy zarabiają najwięcej!

Aktualności 2014-08-15

Z toru F1 na drogi publiczne

Z toru F1 na drogi publiczne

Technika 2014-09-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.