mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: McLaren prosto z Berlina

F1: McLaren prosto z Berlina

Punktualnie o godzinie 12:00 na Potsdamer Platz w Berlinie McLaren-Mercedes przedstawił jako ostatni zespół nowy bolid na sezon 2011. "MP4-26 wygląda fantastycznie. Będę się nim obchodził z nim tak delikatnie jakby był moją kobietą" - powiedział zafascynowany dokonaniem inżynierów McLarena Lewis Hamilton.

F1: McLaren prosto z Berlina
Pierwsze co rzuca się w oczy w nowym bolidzie McLarena dotyczy długiego i płaskiego nosa i wysoko podniesionych, bocznych wlotów powietrza w formie litery "L". Przed prezentacją dużo spekulowano, że inżynierowie z Woking zaprojektowali podobny układ wydechowy jaki ma Lotus Renault GP. Okazało się to nieprawdą, bo McLaren pozostał przy konserwatywnej opcji poprowadzenia całej konstrukcji. Interesująco wygląda także główny wlot nad głową kierowcy. Tzw. "airbox" ma jeszcze jeden wlot powietrza.

Co ciekawe podczas spotkania w jednej z berlińskich restauracji szef zespołu Martin Whitmarsh miał powiedzieć, że to nie wszystkie nowości jakie zaplanował McLaren w stosunku do MP4-26.  "Kilka interesujących detali znajduje się w środku auta, których z zewnątrz nie widać. Uwaga, to jeszcze nie wszystkie nowinki jakie pokazaliśmy" - zapowiadał Whitmarsh. Ostrzeżenie dla konkurencji? Whitmarsh konkluduje: "W Formule 1 chodzi przecież o to by zaskakiwać innych. Mamy wiele fantastycznych innowacji, które na pewno zaciekawią rywali."

Na konferencji obecni byli oczywiście dwaj brytyjscy mistrzowie świata - Jenson Button i Lewis Hamilton. "Mam nadzieję, że dzięki temu auto zdobędziemy oba tytuły mistrzowskie" - mówił Button. "Na testach, mimo że korzystaliśmy jeszcze ze starego auta, robiliśmy duże postępy. Walencja była dobrym testem, ale Jerez będzie jeszcze ważniejsze, kiedy wreszcie przetestujemy nowy bolid" - dodał.

"Na pewno obaj z Jensonem będziemy starali wycisnąć maksimum z nowego samochodu. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony na nowy sezon" - mówił z kolei Lewis Hamilton. "Będę starał się z nim dobrze obchodzić, jakby był moją kobietą" - żartował.

Podobne wiadomości:

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

Aktualności 2016-09-22

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

McLaren hiperGT - powstaje następca legendy

Samochody luksusowe 2016-11-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.