mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: McLarenowi się upiekło... po raz kolejny

F1: McLarenowi się upiekło... po raz kolejny

Wykluczenie z trzech wyścigów w zawieszeniu na rok. Taką karę wymierzyła McLarenowi Światowa Rada Sportów Motorowych za kłamstwo podczas Grand Prix Australii.

F1: McLarenowi się upiekło... po raz kolejny
McLaren przyznał się do pięciu stawianych mu zarzutów (patrz niżej). Kara, jaką wymierzyła mu Światowa Rada Sportów Motorowych to wykluczenie z trzech wyścigów. Wykonanie wyroku zostało zawieszone ze względu na reakcję zespołu na aferę. Po ujawnieniu sprawy pracę stracił dyrektor McLarena Dave Ryan. Mistrz świata F1 Lewis Hamilton i cały zespół wielokrotnie przepraszali za sytuację i apelowali o łagodną karę.


Podczas Grand Prix Australii McLaren wprowadził w błąd sędziów, by kosztem Jarno Trullego na podium wskoczył Lewis Hamilton. Brytyjczyk celowo dał się wyprzedzić Włochowi podczas neutralizacji. Podczas przesłuchania McLaren wprowadził sędziów w błąd i spowodował ukaranie Trullego.

Kara może zostać odwieszona, jeżeli na jaw wyjdą kolejne fakty związane z tą aferą, bądź jeśli McLaren znów naruszy regulamin.

Zarzuty przeciwko McLarenowi:

- McLaren poinformował stewardów, że nie wydał instrukcji Hamiltonowi, które kazałby kierowcy przepuścić Trullego kiedy obaj znajdowali się za samochodem bezpieczeństwa.

- McLaren spowodował, że Hamilton potwierdził nieprawdziwe oświadczenie stewardom.

- McLaren nie starał się wyjaśnić sprawy. Nie skontaktował się z odpowiednimi władzami wiedząc, że Trulli i Toyota zostali niesłusznie ukarani na podstawie nieprawdziwych oświadczeń.

- 2 kwietnia, podczas Grand Prix Malezji, McLaren podtrzymał swoje oświadczenie, mimo że znał już nagranie z wyścigu. Nagranie zawierało wyraźną instrukcję dla Hamiltona by przepuścił rywala.

- McLaren ponownie namówił Hamiltona do kłamstwa. Zespół wiedział już, że oświadczenie nie jest zgodne z prawdą.
Tematy w artykule: FIA F1 Lewis Hamilton kara

Podobne wiadomości:

Rajdowa Skoda Fabia gotowa do walki

Rajdowa Skoda Fabia gotowa do walki

Aktualności 2015-04-17

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Finanse i prawo 2016-10-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?