mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Medalowej rewolucji nie będzie

F1: Medalowej rewolucji nie będzie

Jak donosi The Times, medalowa rewolucja Berniego Ecclestone'a raczej nie zyska akceptacji Międzynarodowej Federacji Samochodowej.

F1: Medalowej rewolucji nie będzie
Jeszcze kilka dni temu szef Formuły 1 Bernie Ecclestone zapewniał, że zmiana systemu punktowego na medalowy jest przesądzona. W czwartek okazało się, że na tym świecie, nie ma rzeczy pewnych. Plan Ecclestone'a musi bowiem wcześniej zyskać aprobatę Światowej Rady FIA, która 4 grudnia zbiera się na posiedzeniu w Monako.
Według brytyjskiego dziennika The Times, jest wątpliwe, aby do tego doszło, bowiem Międzynarodowa Federacja Samochodowa jest daleka od przekonania, że zespoły popierają rewolucyjny pomysł Anglika. Ale nawet jeśli Bernie przeforsuje swój projekt, będzie on mógł zostać wprowadzony w życie najwcześniej w 2010 roku.

Warto podkreślić, że Lewis Hamilton został pierwszym mistrzem świata Formuły 1 od 1989 roku, który wygrał mniej wyścigów niż drugi kierowca w rankingu - w tym wypadku Felipe Massa. Gdyby obowiązywał system medalowy, to po czempionat sięgnąłby Brazylijczyk.

System medalowy proponowany przez Ecclestone'a zakładał, że zwycięzcom wyścigów Formuły 1 będą przyznawane medale. Zdobywca największej ilości krążków z najcenniejszego kruszcza zostanie mistrzem świata. Jak zapewniał szef Formuły 1, zmiany te miały zwiększyć atrakcyjność wyścigów. Kierowcy bowiem zostaliby zmuszeni do podejmowania większego ryzyka i wyprzedzania.
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Aktualności 2014-12-05

Skok ciężarówką przez bolid Lotus F1

Skok ciężarówką przez bolid Lotus F1

Ciężarówki i Autobusy 2014-11-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?