mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Mercedes z nowym bolidem

F1: Mercedes z nowym bolidem

Członkowie zespołu Mercedes GP wielokrotnie podkreślali, że wiążą duże nadzieje jeśli chodzi o szybkość, począwszy od Grand Prix Hiszpanii. Od tej eliminacji Michael Schumacher i Nico Rosberg otrzymają poprawioną wersję B bolidów MGP W01.

F1: Mercedes z nowym bolidem
Kierownictwo zespołu dość niechętnie przyznaje, że początek sezonu w wykonaniu Mercedesa nie był do końca udany. Stajnia zbudowana na fundamentach ubiegłorocznego zespołu Rossa Brawna, jeszcze przed startem rozgrywek zaliczana była do grona faworytów, jednak szybkość samochodu w trzech pierwszych eliminacjach odstawała od Ferrari, McLarena i Red Bulla.Od Grand Prix Hiszpanii ma być zauważalny progres. Mercedes odda na tor wersję B swoich bolidów. Według magazynu Auto Motor und Sport poprawki obejmą rozstaw osi samochodu. Poprawi się także rozkład masy, obudowa skrzyni biegów i tylne zawieszenie.

"Jestem przekonany, że ulepszenia samochodu znacznie poprawią szybkość" - mówi Nico Rosberg. Z kolei Michael Schumacher, twierdzi: "To będzie duży krok naprzód, ale rywale również mocno pracują nad poprawą osiągów."
Tematy w artykule: Formuła 1 bolid Mercedes GP

Podobne wiadomości:

Polski sponsor zespołu Vodafone McLaren...

auto motor i sport 0000-00-00

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.