mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Mieszanki na Japonię i Koreę

F1: Mieszanki na Japonię i Koreę

Pirelli podało rodzaje mieszanek na wyścigi Grand Prix w Japonii i Korei, które odbędą się w przyszłym miesiącu.

F1: Mieszanki na Japonię i Koreę
W Japonii kierowcy korzystać będą z pośrednich opon P Zero „białych” i miękkich P Zero „żółtych”. Na Koreę, tydzień później, nominowano miękkie ogumienie P Zero „żółte” i supermiękkie P Zero „czerwone”. Tor Suzuka, na którym odbywa się Grand Prix Japonii, składa się z różnorodnych szybkich i średnio-szybkich zakrętów, tak jak słynne Spoon czy 130R. To idealne terytorium dla uniwersalnej opony P Zero „białej”, a P Zero „żółta” – wykorzystywana w każdym dotychczas rozegranym wyścigu – będzie ogumieniem opcjonalnym.

Wyścig w Korei po raz pierwszy odbył się w zeszłym roku, na ciasnym i krętym torze o niewielkiej przyczepności. Dlatego nominowano na ten tor miękkie ogumienie P Zero „żółte” i supermiękkie P Zero „czerwone”. Taką samą kombinację zastosowano w przypadku Kanady, Monako, Węgier i Singapuru.

"Po uważnej analizie dostępnych danych doszliśmy do wniosku, że nominowane przez nas opony są najlepiej przystosowane do charakterystyki każdego toru. O ile na Suzuce zdarzało się nam już rywalizować, zarówno w zawodach GT jak i motocykli, o tyle Korea jest obiektem, którego większość ludzi się wciąż uczy" - mówi Dyrektor Pirelli Motorsport Paul Hembery. "Mimo tego możemy skorzystać z zaawansowanej technologii symulacyjnej, która umożliwia nam dokładne przewidzenie prawdopodobnego zachowania opon na torze, którego wcześniej nie widzieliśmy. Lepsze osiągi supermiękkiej mieszanki sprawiają, że jest to najbardziej dynamiczna opona w naszej ofercie. Będzie ona kluczowym elementem strategii w Korei. Przedtem, w Japonii, zobaczymy kombinację ogumienia miękkiego i pośredniego, które po raz ostatni widzieliśmy w naszym domowym wyścigu o Grand Prix Włoch – niezwykle ekscytujących zawodach" - dodaje przedstawiciel włoskiej firmy oponiarskiej.

Podobne wiadomości:

"Jaś Fasola" sprzedał swojego McLarena F1

Samochody luksusowe 2015-06-10

Pirelli sprzedane ChemChina

Pirelli sprzedane ChemChina

Aktualności 2015-03-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.