mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Mieszanki na Japonię i Koreę

F1: Mieszanki na Japonię i Koreę

Pirelli podało rodzaje mieszanek na wyścigi Grand Prix w Japonii i Korei, które odbędą się w przyszłym miesiącu.

F1: Mieszanki na Japonię i Koreę
W Japonii kierowcy korzystać będą z pośrednich opon P Zero „białych” i miękkich P Zero „żółtych”. Na Koreę, tydzień później, nominowano miękkie ogumienie P Zero „żółte” i supermiękkie P Zero „czerwone”. Tor Suzuka, na którym odbywa się Grand Prix Japonii, składa się z różnorodnych szybkich i średnio-szybkich zakrętów, tak jak słynne Spoon czy 130R. To idealne terytorium dla uniwersalnej opony P Zero „białej”, a P Zero „żółta” – wykorzystywana w każdym dotychczas rozegranym wyścigu – będzie ogumieniem opcjonalnym.

Wyścig w Korei po raz pierwszy odbył się w zeszłym roku, na ciasnym i krętym torze o niewielkiej przyczepności. Dlatego nominowano na ten tor miękkie ogumienie P Zero „żółte” i supermiękkie P Zero „czerwone”. Taką samą kombinację zastosowano w przypadku Kanady, Monako, Węgier i Singapuru.

"Po uważnej analizie dostępnych danych doszliśmy do wniosku, że nominowane przez nas opony są najlepiej przystosowane do charakterystyki każdego toru. O ile na Suzuce zdarzało się nam już rywalizować, zarówno w zawodach GT jak i motocykli, o tyle Korea jest obiektem, którego większość ludzi się wciąż uczy" - mówi Dyrektor Pirelli Motorsport Paul Hembery. "Mimo tego możemy skorzystać z zaawansowanej technologii symulacyjnej, która umożliwia nam dokładne przewidzenie prawdopodobnego zachowania opon na torze, którego wcześniej nie widzieliśmy. Lepsze osiągi supermiękkiej mieszanki sprawiają, że jest to najbardziej dynamiczna opona w naszej ofercie. Będzie ona kluczowym elementem strategii w Korei. Przedtem, w Japonii, zobaczymy kombinację ogumienia miękkiego i pośredniego, które po raz ostatni widzieliśmy w naszym domowym wyścigu o Grand Prix Włoch – niezwykle ekscytujących zawodach" - dodaje przedstawiciel włoskiej firmy oponiarskiej.

Podobne wiadomości:

McLaren F1 LM na aukcji

McLaren F1 LM na aukcji

Samochody luksusowe 2015-07-21

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.