mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Nie będą mieli na czym jeździć

F1: Nie będą mieli na czym jeździć

Japońska firma Bridgestone dostarczająca opony do bolidów Formuły 1 wycofa się z F1. Czołowi dostawcy tacy jak Michelin, Goodyear czy Pirelli również nie zamierzają angażować się w F1.

F1: Nie będą mieli na czym jeździć
Trwają nerwowe poszukiwania dostawcy opon dla bolidów Formuły 1 w sezonie 2010. Po tym jak firma Bridgestone z powodu kryzysu finansowego zakończyła współpracę z Formułą 1, inne czołowe firmy w tej branży nie kwapią się by ją zastąpić. Firmy Michelin i Goodyear zdementowały informację o swoim możliwym zaangażowaniu w F1 jako dostawca opon.

- Michelin trzy lata temu wycofał się z Formuły 1 i nie ma zamiaru do niej wracać - powiedział rzecznik firmy. - Nie mamy w planach powrotu do F1 - również powiedział rzecznik amerykańskiej firmy Goodyear, która opuściła F1 w 1998 roku, po trzech dekadach obecności na torach.

Także Pirelli nie jest zainteresowane wejściem w ten biznes. Władze FIA mają więc nie lada problem do rozwiązania.

Podobne wiadomości:

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

~arti 2009-11-08

dĘbica hahaha polską firme niech wezmą, troche kompromitacji w F1 nie zaszkodzi jak opony będą same pękać itp .. pff hahaa

aaa 2009-11-07

będą jeździli na hankookach ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.