mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Nie będzie DRS na Eau Rouge?

F1: Nie będzie DRS na Eau Rouge?

Sędziowe z ramienia FIA zastanawiają się nad wprowadzeniem zakazu używania systemu DRS w jednej z najsłynniejszych kompilacji szybkich zakrętów podczas nadchodzącego Grand Prix Belgii. Charlie Whiting, główny sędzia rozgrywek przestrzega, że brak takiego przepisu, może doprowadzić do dramatycznych wypadków.

F1: Nie będzie DRS na Eau Rouge?

DRS znowu pojawił się na ustach zainteresowanych wyścigami Formuły 1. Według przepisów zawodnicy mogą aktywować regulowane tylne skrzydło we wszystkich częściach toru podczas treningów i kwalifikacji. I tego właśnie obawia się Charlie Whiting, który przestrzega, że pozwolenie kierowcom na używanie tego systemu w słynnym siodle Eau Rouge (nieopodal prostej start/meta) może doprowadzić do poważnych wypadków - sekcja szybkich zakrętów uważana jest za jeden z najbardziej wymagających fragmentów w całym kalendarzu F1. Na kierowców, którzy pod górę pokonują sekwencję szybkich łuków - lewy, prawy, lewy - przy prędkościach dochodzących do 300 km/h działają przeciążenia wielkości 5g.

"Nawet pomimo zaostrzonych wymogów bezpieczeństwa, które mamy dzisiaj, uwierzcie mi, że żaden z kierowców nie chciałby wylecieć z tej części toru" - mówi Whiting. Główny sędzia obawia się, że przy zredukowanym docisku tylnego skrzydła i jednoczesnym zbyt mocnym docisku przedniego spojlera, istnieje duże ryzyko, że tylne koła zostaną niedociążone, co w konsekwencji doprowadzi do niekontrolowanej nadsterowności.

Tematy w artykule: Grand Prix Belgii F1 DRS

Podobne wiadomości:

McLaren F1 LM na aukcji

McLaren F1 LM na aukcji

Samochody luksusowe 2015-07-21

Świat oczami kierowcy F1 (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.