mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Nowa forma kwalifikacji

F1: Nowa forma kwalifikacji

FIA opublikowała wczoraj (19.08) nowy regulamin Formuły 1, który obowiązywać będzie od sezonu 2010. Główna zmiana to nowa forma rozgrywania sobotnich kwalifikacji.

F1: Nowa forma kwalifikacji
Z uwagi na fakt, że w przyszłym sezonie do udziału w mistrzostwach zostały zaproszone trzy nowe zespoły, to liczba bolidów zwiększyła się automatycznie do 26. Tym samym FIA została zmuszona do modyfikacji zasad rozgrywania kwalifikacji przed każdym Grand Prix. Sobotnia jazda na czas nadal będzie trwać godzinę i składać z trzech odrębnych sesji. Po 20-minutowym Q1 odpadnie ósemka najwolniejszych kierowców. Taka sama sytuacja nastąpi po Q2.

Najszybszych 10 kierowców otrzyma szansę walki o pole position. Co istotne każdy z nich podróżował będzie z najmniejszą możliwą ilością paliwa, bowiem od przyszłego sezonu tankowanie podczas wyścigu będzie zabronione. A to oznacza, że w sobotę zespoły nie będą musiały kalkulować z jakim zapasem paliwa wystawiać kierowców w Q1.

Choć FIA zdecydowała się odstawić na półkę system KERS, to jego stosowanie nie będzie zabronione. Kolejne zmienione zapiski w nowym regulaminie dotyczą limitu wagi samochodu - od 2010 roku limit ciężaru samochodu wraz z kierowcą będzie wyższy o 15 kg i wyniesie 620 kg.
Tematy w artykule: przepisy F1 FIA F1

Podobne wiadomości:

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

Aktualności 2015-10-08

Oto nowe Audi R18 e-tron quattro

Oto nowe Audi R18 e-tron quattro

Aktualności 2015-03-24

Komentuj:

~dziadekjasiu 2009-08-20

Najbardziej mi się podoba brak możliwości dotankowywania bolidów! I tu się nasuwa od razu pytanie-czy Michael Schumacher miałby szanse zostania siedmiokrotnym mistrzem świata?! Obawiam się,a właściwie to jestem przekonany,że nie!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.