mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Nowi nie zdążą się przygotować

F1: Nowi nie zdążą się przygotować

Szef Epsilon Euskadi - Joan Villadelprat krytykuje opieszałość FIA w sprawie wydania zgody startów w nadchodzącym sezonie Formuły 1 dla nowych zespołów. Hiszpan obawia się, że w razie zaakceptowania kandydatury jego zespołu, ekipa Epsilon będzie miała zbyt mało czasu aby solidnie przygotować się do nowego sezonu.

F1: Nowi nie zdążą się przygotować
Epsilon Euskadi swoją aplikację do startów w przyszłym sezonie Formuły 1 złożył już na początku roku. Jednak dopiero w sierpniu okaże się czy zespół otrzyma 13 miejsce w stawce F1. W kuluarach mówi się, że to właśnie Epsilon Euskadi ma największe szanse na dostanie się do królowej motosportu.

"Staram się być optymistą, ale mam też pewne obawy. Oświadczenie FIA w sprawie nowych kandydatur pojawi się przed końcem sierpnia" - mówi Villadelprat. "Oznacza to, że nowe zespoły mogą mieć zbyt mało czasu aby przygotować się do debiutu. Głównie w kwestii zaprojektowania bolidu. My już rozpoczeliśmy inwestycje "w ciemno", tak naprawdę nie wiedząc czy aplikacja zostanie rozpatrzona na naszą korzyść i znajdziemy się w mistrzostwach 2011" - dodał.
Tematy w artykule: Formuła 1 FIA Epsilon Euskadi

Podobne wiadomości:

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

Aktualności 2015-10-08

Skoda Fabia R5 zachwyciła czeskiego rajdowca

Skoda Fabia R5 zachwyciła czeskiego rajdowca

Aktualności 2015-03-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.