mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Nowy system punktowy

F1: Nowy system punktowy

Miał być system medalowy, a będzie punktowy. Dla zwycięzcy 12 punktów, drugi - 9, a trzeci - 7. Poza tym krótsze wyścigi i więcej atrakcji.

F1: Nowy system punktowy
Związek Zespołów Formuły 1 (FOTA) chce zmiany liczby punktów za wygraną. Zwycięzca otrzymywałby 12 punktów, drugi w klasyfikacji 9, a trzeci 7. Obecnie triumfator wyścigu otrzymuje 10 punktów, drugi 8, trzeci - 6. Reszta miejsc pozostałaby bez zmian, a więc 5-4-3-2-1. Zdaniem szefa McLarena, Martina Whitmarsha, zwiększenie różnicy punktowej zachęci kierowców do częstszego atakowania. Utrzymanie bowiem niższego miejsca będzie ich kosztowało stratę znacznie większej liczby punktów niż w obowiązującym systemie.

- "Kibice są żądni emocji, z jakimi wiąże się walka o tytuł mistrzowski. I my chcemy im ich dostarczyć" - powiedział szef "Srebrnej Strzały". Na wprowadzeniu nowego systemu skorzystają także kierowcy, którzy mieliby otrzymywać znacznie większe pieniądze za wygrane. Propozycja zmian w przeliczaniu punktów jest alternatywą dla systemu medalowego zaproponowanego przez Berniego Ecclestone'a.

FOTA wystąpiła także i z innymi inicjatywami, m.in. skrócenie wyścigu do 250 km, Grand Prix powinny trwać także nie dłużej niż 1 godz. 40 min, ograniczenie do ośmiu ilości silników jakimi w sezonie może dysponować jeden zawodnik oraz wprowadzenie limitu godzin spędzonych na testach w tunelach aerodynamicznych.

Na razie zrezygnowano z wprowadzaniem zmian w kwalifikacjach. Te odłożono na przyszłe lata.
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Kubica bez KERS!

auto motor i sport 0000-00-00

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Aktualności 2014-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.