mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Nowy szef Kubicy zapowiada powrót na szczyt

F1: Nowy szef Kubicy zapowiada powrót na szczyt

Robert Kubica może być zadowolony, bo nowy szef Renault Eric Boullier zapowiada powrót Renault do czołówki F1.

F1: Nowy szef Kubicy zapowiada powrót na szczyt
36-letni Francuz jest nową twarzą w Formule 1, posiada jednak wyścigowe doświadczenie wyniesione z GP2, A1GP, Formula Le Mans Cup i Formuły BMW. Od ubiegłego roku Boullier pełni funkcję dyrektora agencji Gravity Sport Management. Boullier zastąpił Boba Bella, który pozostał w teamie i zajmie się kierowaniem biurem projektowym oraz produkcją i rozwojem technicznym samochodów.Absolwent Institut Polytechnique des Sciences Appliquees, Eric Boullier studiował aeronautykę i inżynierię kosmiczną. Pracował jako inżynier w RJ Racing, a w 2000 roku przeszedł do DAMS. Po dwóch sezonach został głównym inżynierem zespołu Racing Engineering. W 2003 wrócił do DAMS, pełniąc rolę dyrektora wykonawczego i technicznego.

- Jestem niezwykle dumny z tego, że dołączam do Renault F1 Team w roli szefa zespołu - powiedział Eric Boullier. - Renault to jedna z najsławniejszych marek w motorsporcie i czekam na kierowanie teamem w nowym sezonie. W przeszłości Renault pokazało, że należy do topowych zespołów w Formule 1. Jestem przekonany, iż dzięki ciężkiej pracy i determinacji będziemy mogli znowu rywalizować w czołówce.

Nowego szefa pytano o przyszłego kolegę Roberta Kubicy. - Drugi kierowca musi zdobywać punkty i rywalizować z Robertem Kubicą - oświadczył Boullier. - Kandydat naprawdę musi udowodnić, że wart jest tego, by zostać wybranym na drugiego kierowcę Renault.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica Formuła 1 F1 Eric Boullier

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.