mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Oko wszystko widzi

F1: Oko wszystko widzi

"Eye in the sky", to nowy system monitorowania bolidów Formuły 1 w czasie pomiędzy zakończeniem kwalifikacji i startem Grand Prix. FIA w ten sposób rezygnuje z historycznego rozwiązania jakie przez lata pełnił park zamknięty (parc-ferme).

F1: Oko wszystko widzi
Nowatorskie rozwiązanie sterowane jest oczywiście elektronicznie i pierwszy raz zostało zastosowane podczas tegorocznego Grand Prix Bahrajnu. Zamiast zamykania wszystkich samochodów w jednym parku maszyn, teraz "nocują" one w garażach zespołów. Przyczepiona na suficie nad bolidem specjalna kamera, rejestruje w czasie rzeczywistym sytuację w garażu. Monitoring odbywa się w czasie od zakończenia kwalifikacji do czasu startu wyścigu, a więc w okresie, kiedy zespoły mają zakaz pracowania nad samochodami bez wyraźnego pozwolenia sędziów.

"Obraz przekazywany jest w standardowym trybie w niskiej rozdzielczości. System został jednak wyposażony w czujniki ruchu i kiedy tylko ktoś próbuje zbliżyć się do samochodu, kamera przestawia się w projekcję w wysokiej rozdzielczości" - tłumaczy działanie "eye in the sky" jeden z komisarzy FIA. "Obraz przekazywany jest na biężaco do ochrony. Jeśli pojawia się jakiś incydent, mają oni obowiązek powiadomić sędziów FIA."

Podobne wiadomości:

Lotus T127 - oto kolejny bolid w stawce F1

auto motor i sport 0000-00-00

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Finanse i prawo 2016-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross