mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Oko wszystko widzi

F1: Oko wszystko widzi

"Eye in the sky", to nowy system monitorowania bolidów Formuły 1 w czasie pomiędzy zakończeniem kwalifikacji i startem Grand Prix. FIA w ten sposób rezygnuje z historycznego rozwiązania jakie przez lata pełnił park zamknięty (parc-ferme).

F1: Oko wszystko widzi
Nowatorskie rozwiązanie sterowane jest oczywiście elektronicznie i pierwszy raz zostało zastosowane podczas tegorocznego Grand Prix Bahrajnu. Zamiast zamykania wszystkich samochodów w jednym parku maszyn, teraz "nocują" one w garażach zespołów. Przyczepiona na suficie nad bolidem specjalna kamera, rejestruje w czasie rzeczywistym sytuację w garażu. Monitoring odbywa się w czasie od zakończenia kwalifikacji do czasu startu wyścigu, a więc w okresie, kiedy zespoły mają zakaz pracowania nad samochodami bez wyraźnego pozwolenia sędziów.

"Obraz przekazywany jest w standardowym trybie w niskiej rozdzielczości. System został jednak wyposażony w czujniki ruchu i kiedy tylko ktoś próbuje zbliżyć się do samochodu, kamera przestawia się w projekcję w wysokiej rozdzielczości" - tłumaczy działanie "eye in the sky" jeden z komisarzy FIA. "Obraz przekazywany jest na biężaco do ochrony. Jeśli pojawia się jakiś incydent, mają oni obowiązek powiadomić sędziów FIA."

Podobne wiadomości:

C29 – bolid Saubera na sezon 2010

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe, ostrzejsze przepisy zaakceptowane przez rząd

Nowe, ostrzejsze przepisy zaakceptowane przez...

Finanse i prawo 2017-01-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.