mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Ostatnie testy opon Pirelli

F1: Ostatnie testy opon Pirelli

W Abu Dhabi odbyły się ostatnie prywatne testy opon Pirelli do wyścigów Formuły 1. Pierwszy raz w historii F1 ponad pięciokilometrowy tor Yas Marina został pokryty wodą, by przeprowadzić niepowtarzalne dwunastogodzinne próby nocne.

F1: Ostatnie testy opon Pirelli
Testy w Abu Dhabi odbyły się na kilka tygodni przed pierwszymi w sezonie 2011 oficjalnymi testami grupowymi w Walencji. Włoski producent skoncentrował się na testowaniu opon deszczowych i pośrednich. Pierwsza sesja rozpoczęła się o godzinie 18:00 i trwała aż do północy. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami FIA opony Pirelli muszą być przygotowane z czterech różnych mieszanek. Mieszanka opon do Abu Dhabi została specjalnie zaprojektowana na wilgotne i mokre nawierzchnie i pomyślnie przeszła testy. Kierowca testowy Pedro de la Rosa sprawdzał opony w swojej Toyocie TF109, wybranej przez Pirelli do testów całej nowej gamy opon do F1.

„Testy były wyjątkową okazją, by stać się świadkiem nocnych testów na mokrym i gorącym torze. Zdecydowaliśmy się przeprowadzić testy na sztucznie zmoczonej nawierzchni, by sprawdzić nasze opony na deszcz podczas najbardziej wymagających ze wszystkich warunków. Kto wie, może to jest dobry pomysł również na przyszłe zawody? Te testy przyniosły nam bardzo użyteczne informacje, by móc dokończyć fazę rozwojową opon do wyścigów Formuły 1. Minęło już siedem miesięcy odkąd rozpoczęliśmy prace nad tymi oponami i pięć miesięcy odkąd rozpoczęliśmy testy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych wyników naszej pracy oraz zebraliśmy bardzo pozytywne oponie od zespołów. Niedługo przyjdzie czas na pierwsze oficjalne testy w tym sezonie. Będzie to dla nas okazja na zdobycie jeszcze więcej opinii od załóg i kierowców, by jak najlepiej przygotować się do marcowego Grand Prix w Bahrajnie” – powiedział Paul Hembery, Dyrektor Zespołu Formuły 1 Pirelli.

Łącznie Pirelli dostarczy w tym sezonie 50 000 opon na potrzeby wyścigów Formuły 1. Opony będą produkowane w Turcji w fabryce w Izmit. Dzięki najnowszych technologiom i zaawansowanym maszynom fabryka ta jest jedną z najnowocześniejszych tego rodzaju.
Tematy w artykule: opony Pirelli test Formula 1

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Rapid – odświeżone wnętrze i nadwozie
Skoda Rapid – odświeżone wnętrze i nadwozie
Już za dwa tygodnie w Genewie czeka nas wysyp nowości, a wśród nich niespodzianka od czeskiego producenta. Skoda odświeża wygląd i wyposażenie modeli Rapid i Rapid Spaceback. Co się zmieniło?
Odgadnij model Odgadnij model