mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Perez liczy na start w Kanadzie

F1: Perez liczy na start w Kanadzie

"Czuje się już dobrze" - mówi magazynowi Autosport Sergio Perez. Meksykanin po krótkim pobycie w szpitalu, spodowanym groźnym wypadkiem podczas kwalifikacji przed Grand Prix Monako twierdzi, że jest gotowy, by wystartować w kolejnym wyścigu w Kanadzie.

F1: Perez liczy na start w Kanadzie
Perez spędził kilka dni w monakijskim szpitalu Księżnej Grace. Został już jednak wypisany, ponieważ urazy, które stwierdzono tuż po wypadku (wstrząs mózgu i urazy prawego uda) okazały się niegroźne. "Czuje się naprawdę OK" - przyznał kierowca Saubera po wyjściu ze szpitala. "Trochę boli mnie jeszcze noga i kark, ale to wina mięśni. Nie ma się czym martwić" - mówi Perez. "W niedzielę czułem się jeszcze trochę zamroczony, to wszystko. Dzięki Bogu jestem zdrowy i czekam z niecierpliwością, żeby znowu zasiąść w bolidzie."

Na pytanie, czy jest pewny swojego startu w GP Kanady, zawodnik odpowiada stanowczo. "Tak, jestem pewny, że pojadę w Montrealu. Nie ma ku temu żadnych wątpliwości" - dodaje. Perez został jeszcze zapytany co było przyczyną jego wypadku podczas trzeciej sesji kwalifikacyjnej. "Pamiętam jak wystartowałem do Q3. Pamiętam też kilka momentów z wypadku. Nie kojarzę kilku chwil tuż po wypadku i tego jak zostałem wyciągnięty z bolidu. Nie wiem też do końca co spowodowało wypadek. Mój inżynier wyścigowy powiedział mi, że z samochodem do czasu uderzenia było wszystko w porządku. Mogę tylko przypuszczać, że zjechałem z optymalnej linii, przez co podbiło mój samochód na nierównościach" - zakończył Meksykanin.
Tematy w artykule: Sauber wypadek drogowy F1 Sergio Perez

Podobne wiadomości:

Od 2014 nowe silniki w F1

auto motor i sport 0000-00-00

Dzięki UFG poznasz historię swojego ubezpieczenia

Dzięki UFG poznasz historię swojego...

Aktualności 2016-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.