mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Permane chwali Pietrowa

F1: Permane chwali Pietrowa

Szef inżynierów w ekipie Lotus Renault GP, Alan Permane, chwali tegoroczną postawę Witalija Pietrowa. Według niego, gdyby Robert Kubica w tym sezonie brał udział w rywalizacji nie miałby już takiej przewagi nad Rosjaninem jak jeszcze rok temu.

F1: Permane chwali Pietrowa
Oczywiście sam Permane przyznaje, że porównywanie umiejętności pomiędzy Pietrowem, a Kubicą, który ze względu na długą rekonwalescencję po wypadku w lutym, nie wziął udziału w żadnym wyścigu w tym sezonie, jest trochę jak wróżenie z fusów. Główny inżynier ekipy z Enstone zauważa jednak, że Rosjanin w obecnym roku zrobił duży postęp i na pewno różnica podczas kwalifikacji i wyścigów pomiędzy oboma kierowcami nie byłaby tak druzgocąca jak w sezonie 2010. Permane chwali szybkość z jaką "Rakieta z Wyborga" - tak często określany jest Pietrow, uczy się Formuły 1 i dodaje, że w tym roku Rosjanin mocniej zaangażował się w techniczne aspekty samochodu.

"Mając za partnera w zespole Roberta musisz liczyć się z tym, że nie będzie ci łatwo. On jest niesamowicie szybki i ma ogromną wiedzę techniczną. Niemniej jednak Witalij zrobił w tym sezonie ogromny progres i myślę, że różnica klasy między nimi byłaby w tym sezonie zdecydowanie mniejsza" - mówi Alan Permane. "W 2010 roku Robert był przez większość czasu przez Witalijem. Ale pod koniec roku - w ostatnim wyścigu w Abu Zabi - Pietrow pojechał bardzo dobry wyścig. Od tego czasu widać, że jeździ bardziej skoncentrowany, popełnia znacznie mniej błędów. Gdyby Robert startował w tym sezonie z pewnością byłby nadal z przodu, ale nie miałby już takiej przewagi" - zakończył Permane.

Podobne wiadomości:

Shell tworzy własne auto

Shell tworzy własne auto

Aktualności 2015-04-09

Od 2014 nowe silniki w F1

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.