mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Pierwsze wrażenia Kubicy

F1: Pierwsze wrażenia Kubicy

We wczorajszym, drugim dniu testów w Walencji za kierownicą nowego bolidu Lotus Renault GP - R31 zasiadł Robert Kubica. Polak pokonał aż 104 okrążenia i powiedział, że najważniejszym elementem wśród dokonanych zmian na ten sezon, są nowe opony Pirelli.

F1: Pierwsze wrażenia Kubicy
R31 z Kubicą na pokładzie w nieformalnej klasyfikacji zajął wczoraj piąte miejsce, z czasem 1:14.412. Na początku sesji testowej Robert sprawdzał nową kierownicę i był bardzo zadowolony z rozmieszczenia przycisków, które znacznie ułatwia obsługę systemu KERS i regulowanego tylnego skrzydła. Ekipa z Enstone testowała również opony Pirelli z bardzo miękkiej, miękkiej i średnio miękkiej mieszanki, aby zebrać wstępne dane o nowym tworzywie stosowanym w sezonie 2011.

Robert Kubica: “Trudno jest mi ocenić bolid po jednym dniu testów, zwłaszcza, że w porównaniu z ubiegłym rokiem wprowadzono do niego tak wiele zmian. Na pewno najważniejszym elementem są nowe opony Pirelli, które mają ogromny wpływ na zachowanie pojazdu. Właśnie dlatego, jeździłem na różnych mieszankach, żeby wyczuć, jak zachowuje się każda z nich. Z powodu problemów z bolidem, nie udało się nam wykonać całego planu na ten dzień, ale i tak zrobiliśmy wiele okrążeń. To bardzo ważne, bo udało się nam przeprowadzić wiele standardowych testów i kontroli niezawodności, które są obowiązkowe w nowych pojazdach. Ustaliliśmy m.in. że nie ma problemów z przegrzewaniem się komponentów.”

Alan Permane - technik Lotus Renault GP
"Celem programu jest przejechanie R31 określonej liczby kilometrów. Dzięki Robertowi, który zrobił 104 okrążenia, udało się nam zrealizować ten plan. Jest to bardzo ważne, bo we wtorek straciliśmy dużo czasu na torze, ale teraz udało się nam przeprowadzić wiele kontroli systemów pokładowych. Mieliśmy dość czasu, by pobawić się ustawieniem bolidu i zacząć dopasowywać balans pod preferencje Roberta. W ciągu całego dnia przejechał R31 wiele krótkich i długich odcinków, co pozwoliło nam zebrać wieczorem bardzo przydatne dane, które będą niezwykle pomocne w ostatnim dniu testów."

Podobne wiadomości:

Lotus Renault GP – oto bolid Kubicy

auto motor i sport 0000-00-00

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?