mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Pietrow zmotywowany

F1: Pietrow zmotywowany

Pokazał potencjał, ale nadal nie ukończył żadnego wyścigu. Witalij Pietrow, drugi kierowca Renault i zespołowi partner Roberta Kubicy ma nadzieję, że Malezja będzie dla niego przełomowym Grand Prix.

F1: Pietrow zmotywowany
Jak dotąd młodemu Rosjaninowi nie wiedzie się w królowej motosportu. Z Grand Prix Bahrajnu kierowcę wyeliminowała awaria zawieszenia. W Australii to sam kierowca popełnił błąd i wylądował na piasku obok toru w Parku Alberta. Kierowcy szkoda jest oczywiście obu wyścigów bowiem w jednym i drugim, miał realne szanse na zdobycie punktów.
"W Australii popełniłem błąd tuż po zmiane opon. Niestety nie udało mi się odpowiednio rozgrzać slicków, tor był jeszcze wilgotny i nie dohamowałem się do zakrętu. Szkoda, że odpadłem tak szybko, ponieważ myślę, że było mnieć stać na walkę o punkty" - powiedział Rosjanin.

25-latek wierzy, że uda mu się pokonać pecha już w kolejnym Grand Prix Malezji. "Znam tor Sepang z serii GP2, w której startowałem przed przejściem do Formuły 1" - mówi "Rakieta z Wyborga. "To duże ułatwienie, bowiem nie będę musiał zbytnio uczyć się tego toru i wzamian skoncentrować się na właściwym ustawieniu bolidu. Chcę ukończyć wyścig, przejechać jak najwięcej kilometrów i może zdobyć punkty. Rezultat Roberta z Australii potwierdza, że nasze auta mają spory potencjał" - dodał na zakończenie Pietrow.

Podobne wiadomości:

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Nowi w F1 – Virgin Racing

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.