mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Pirelli bliżej powrotu

F1: Pirelli bliżej powrotu

Podczas niedzielnego Grand Prix Kanady doszło do spotkania władz Formuły 1 z przedstawicielami firmy oponiarskiej Pirelli. Wygląda na to, że włoska marka coraz poważniej myśli o powrocie do tej dyscypliny motosportu.

F1: Pirelli bliżej powrotu
Paul Hembery, dyrektor ds. sportowych w Pirelli przyznał, że odbył kilka interesujących rozmów z przedstawicielami Formula One Team Association (FOTA), skupiającego w jednej organizacji szefów wszystkich zespołów startujących w Formule 1. Niestety kluczowa osoba w Pirelli, nie chciała zdradzić przebiegu rozmów jak i wyrazić opinii o rzekomym powrocie do F1. Jedynie szef Red Bulla, Christian Horner zdecydował się o krótki komentarz w sprawie nowego dostawcy opon.

"Myślę, że umowa z Pirelli byłaby bardzo atrakcyjna z punktu widzenia samej firmy jak Formuły 1. Chcemy z tej nadzieji uczynić konsensus i priorytet dalszych rozmów. Ważne jest jednak także, aby zarówno FOTA jak i FOM (spółka zarządzająca Formułą 1) były zgodne co do wyboru nowego dostawcy opon" - powiedział Horner.
Tematy w artykule: opony Pirelli Pirelli FOTA Formula 1

Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie
Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie
Na salonie we Frankfurcie zadebiutuje prototyp hybrydowej Hondy CR-V. Koncept skrywa pod maską połączenie silnika benzynowego z elektrycznym.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic