mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Pirelli podało kolory

F1: Pirelli podało kolory

Włoski producent opon – Pirelli - rozpoczynający pierwszy sezon trzyletniego porozumienia obejmującego dostawę opon do Formuły 1, ujawnił kolory, którymi oznaczane będzie sześć rodzajów ogumienia wykorzystywanych podczas sezonu.

F1: Pirelli podało kolory
Aby umożliwić odróżnianie sześciu rodzajów opon, na każdym z nich pojawią się inne barwy umieszczonych na ściankach bocznych logotypów Pirelli i Pzero. Zgodnie z przepisami na każdy wyścig przywożone będą tylko dwa rodzaje opon na suchy tor – określane jako „podstawowe” i „opcjonalne”. Dodatkowo w razie opadów deszczu można korzystać z opon przejściowych i deszczowych. Barwy nie tylko określają cechy każdej opony, co umożliwia kibicom natychmiastowe rozróżnienie mieszanki podstawowej i opcjonalnej, ale także pozwalają dokładnie określić rodzaj ogumienia.

Oto sześć kolorów:
Deszczowe – pomarańczowe
Przejściowe – jasnoniebieskie
Supermiękkie – czerwone
Miękkie – żółte
Pośrednie – białe
Twarde – srebrne

Ogumienie deszczowe używane jest w przypadku silnego deszczu, a przejściowe służy do jazdy po wilgotnym lub przesychającym torze. Opony supermiękkie zapewniają dużo szybkości kosztem wytrzymałości, a miękkie wystarczają na nieco dłużej, przy zachowaniu dobrych osiągów. Pośrednia opona to zbalansowany kompromis, a twarda jest najbardziej wytrzymała. Obserwowanie, jak poszczególne zespoły wykorzystują w swojej strategii opony o różnej charakterystyce, zapewni kibicom wyjątkowo żywy spektakl w tym roku.

Aby bardziej zróżnicować ogumienie podstawowe i opcjonalne, strategia Pirelli opiera się na dostarczaniu na każdy wyścig opon różniących się co najmniej o dwa poziomy. Jeśli warunki na torze będą tego wymagały, ta strategia może ulec zmianie.

Podstawowe i opcjonalne ogumienie na pierwsze trzy Grand Prix w tym sezonie  (Australię, Malezję oraz Chiny) to twarda i miękka mieszanka. To oznacza, że srebrne i żółte oznakowanie pojawi się po raz pierwszy w Melbourne.

- Perspektywa powrotu do Formuły 1 po raz pierwszy od 20 lat jest dla nas bardzo ekscytująca. Naszym celem jest zostanie aktywnym i barwnym partnerem dla Formuły 1. Jaki jest zatem lepszy sposób na podkreślenie tego niż jaskrawe kolory logo Pirelli na ściankach bocznych? To umożliwi kibicom na torze i przed telewizorami natychmiastowe rozpoznanie, kto jedzie na której mieszance. Ta wiedza jest bardzo ważna, bo w tym sezonie opony będą ważną częścią strategii wyścigowej" - mówi Paul Hembery, Dyrektor Pirelli Motorsport.

Jaskrawe barwy na oponach nie są dla Pirelli żadną nowością: kiedy włoski producent poprzednio był zaangażowany w Formułę 1, zespół Benetton otrzymywał różnokolorowe opony jako część ich kampanii „United Colors” w 1986 roku.

Otwierający wyścig sezonu 2011 w Formule 1, Grand Prix Australii, odbędzie się 27 marca na torze Albert Park w Melbourne. Dwadzieścia cztery samochody na oponach Pirelli ustawią się na starcie o 17:00 czasu lokalnego.
Tematy w artykule: opony Pirelli Formula 1

Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.