mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Pirelli podało mieszanki na 3 wyścigi

F1: Pirelli podało mieszanki na 3 wyścigi

Pirelli potwierdziło dobór opon na najbliższy wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Włoski producent ujawnił także dobór na kolejne dwa wyścigi, w Niemczech i na Węgrzech.

F1: Pirelli podało mieszanki na 3 wyścigi
W przypadku najbliższego wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii, rozgrywanego na torze Silverstone, kierowcy do wyboru będą mieli: ogumienie twarde PZero „srebrne” (podstawowe) i miękkie PZero „żółte” (opcjonalne). Podczas Grand Prix Niemiec, która w tym roku odbywa się na Nurburgringu, jako ogumienie podstawowe i opcjonalne zostaną wykorzystane odpowiednio opony pośrednie PZero białe” i miękkie PZero „żółte”: dokładnie tak jak miało to miejsce w przypadku Grand Prix Europy w Walencji. Na ciasny i kręty tor Hungaroring na Węgrzech wybrano miękkie opony PZero „żółte” (podstawowe) i supermiękkie PZero „czerwone” (opcjonalne): taki sam zestaw jak w Monako i Kanadzie.

Silverstone to jeden z najszybszych torów w kalendarzu, wymagającym zastosowania twardego ogumienia ze względu na duże szybkości osiągane na brytyjskim torze. Miękkie opony w roli ogumienia opcjonalnego dadzą zespołom szerokie możliwości pod kątem strategii wyścigowej. Nurburgring składa się z kolei różnorodnych zakrętów pokonywanych z różnymi prędkościami, zatem to idealne terytorium dla uniwersalnej opony pośredniej. Miękkie ogumienie powinno być zgodnie z oczekiwaniami szybsze, więc będzie preferowanym przez czołówkę wyborem na kwalifikacje. Hungaroring to znowu kilka ciasnych zakrętów i niskie prędkości maksymalne. Zatem najlepiej pasują tu dwie najbardziej miękkie mieszanki PZero, które dostarczają maksymalnej przyczepności i szybkości.

Podobne wiadomości:

Test opon zimowych - GTÜ 2014/2015

Test opon zimowych - GTÜ 2014/2015

Aktualności 2014-10-15

Test opon letnich GTU 2015

Test opon letnich GTU 2015

Technika 2015-03-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.