mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Pirelli podało mieszanki na GP Abu Zabi

F1: Pirelli podało mieszanki na GP Abu Zabi

Tor Yas Marina w Abu Zabi to ważne miejsce dla Pirelli, bo tutaj zespoły po raz pierwszy sprawdziły mieszanki P Zero w trakcie testów po ostatnim zeszłorocznym wyścigu. Tamten dwudniowy test w połączeniu z innymi sesjami przeprowadzanymi przez Pirelli w Abu Zabu oznaczają, że tor o długości 5,554 kilometra jest dla Pirelli najlepiej znanym obiektem w Formule 1 – w przeszłości testowano tutaj szeroki wachlarz mieszanek P Zero.

F1: Pirelli podało mieszanki na GP Abu Zabi
Na przedostatni wyścig sezonu Pirelli przywozi do Abu Zabi pośrednie opony P Zero „białe” i miękkie P Zero „żółte”. Powinny one być dobrze dopasowane do 21 zakrętów i dwóch prostych, z których składa się okrążenie. Grand Prix Abu Zabi to specyficzny wyścig za sprawą późnego startu tuż przed zmrokiem i finiszu w nocy. Dlatego temperatura nawierzchni ma tendencję do opadania i późniejszej stabilizacji. Z reguły wydłuża to żywotność ogumienia. Przez weekend stan toru ulega zmianie w miarę, jak nawierzchnia toru jest czyszczona z nawiewanego z pobliskiej pustyni piasku. Przez noc piasek często pojawia się z powrotem, zatem każdego dnia zajęcia mogą zaczynać się na brudnym torze.

Długie proste obciążają wewnętrzne krawędzie opon, a zamaszysta sekwencja Zakrętów 2, 3 i 4 po starcie okrążenia też zapewnia ogumieniu odpowiednie ćwiczenie. Jak zwykle, kierowcy będą mieli do dyspozycji po 11 zestawów gładkich opon (sześć pośrednich i pięć miękkich), a także cztery komplety ogumienia przejściowego i trzy deszczowego. Poza normalnym przydziałem zespoły dostaną dwa dodatkowe zestawy opon z eksperymentalnej miękkiej mieszanki do wykorzystania podczas piątkowych treningów.

Po wyścigu odbędzie się trzydniowa sesja testowa dla młodych kierowców, która potrwa od 15 do 17 listopada. Zespoły będą miały do dyspozycji wszystkie cztery rodzaje gładkiego ogumienia i będą mogły wybrać sobie opony ze stu kompletów przyznanych każdej ekipie na testy w ciągu całego roku. Podczas tego testu Pirelli sprawdzi także ograniczoną liczbę prototypowych opon, w ramach przygotowań do sezonu 2012.

Podobne wiadomości:

Świat oczami kierowcy F1 (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Aktualności 2015-10-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.