mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Pirelli podało mieszanki na kolejne wyścigi

F1: Pirelli podało mieszanki na kolejne wyścigi

Firma Pirelli podała rodzaje mieszanek na kolejne trzy wyścigi Grand Prix w Belgii, Włoszech i Singapurze.

F1: Pirelli podało mieszanki na kolejne wyścigi
Do Belgii Pirelli przywiezie pośrednie opony PZero „białe” i miękkie PZero „żółte”. W domowym wyścigu Pirelli, we Włoszech, zastosowane zostaną takie same mieszanki: pośrednia i miękka. Na ulicznym torze w Singapurze zespoły dostaną miękkie ogumienie (żółte) i supermiękkie (czerwone).

Zróżnicowana charakterystyka toru Spa-Francorchamps czyni zeń idealne terytorium dla pośredniej opony PZero „białej”, która reprezentuje dobry kompromis pomiędzy ogumieniem twardym i miękkim. Przy niskich temperaturach kolejnymi ważnymi czynnikami będą krótki czas dogrzania oraz możliwość natychmiastowego wykorzystania pełnych osiągów opon PZero „żółtych”.

Na Monzy zbliżona charakterystyka pośrednich i miękkich opon da zespołom szerokie pole do popisu przy doborze strategii na szybkim włoskim torze – tak, jak miało to miejsce przy ostatnim użyciu takiej kombinacji, podczas zaciętego wyścigu o Grand Prix Niemiec.

Singapur, czyli nocne zawody na ulicznym torze, to zupełnie inny rodzaj Grand Prix. Charakterystyka obiektu bardziej przypomina Kanadę, zatem wybrano ogumienie miękkie PZero „żółte” i supermiękkie PZero „czerwone”. Zapewnią one maksymalną przyczepność na wąskiej pętli o zmiennej nawierzchni.

Podobne wiadomości:

"Jaś Fasola" sprzedał swojego McLarena F1

Samochody luksusowe 2015-06-10

Pirelli sprzedane ChemChina

Pirelli sprzedane ChemChina

Aktualności 2015-03-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Na salonie samochodowym w Los Angeles zadebiutowała nowa odsłona Mazdy 6. Japoński sedan przeszedł mocną metamorfozę na zewnątrz i w środku. Sprawdzamy, co się zmieniło.