mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Potężny sponsor w Mercedes GP

F1: Potężny sponsor w Mercedes GP

Na torze bolidy zespołu Mercedes GP szukają jeszcze swojej szybkości. Po stronie biznesowej team osiąga już prędkość maksymalną.

F1: Potężny sponsor w Mercedes GP
Po pozyskaniu malezyjskiego koncernu naftowego Petronas, który jednocześnie został sponsorem tytularnym niemieckiego zespołu, a także zaangażowaniu w projekt producenta napojów energetyzujących Monster, kolejną firmą gotową wyłożyć pieniądze w Mercedesie będzie niemiecka poczta - Die Deutsche Post (DDP).

Według nieoficjalnych informacji DDP ma zasilić konto zespołu ze Stuttgartu kwotą 3,5 mln Euro. Współpraca ma zostać ogłoszona podczas Grand Prix Barcelony, które rozpocznie jednocześnie europejską część sezonu w Formule 1.

Niemiecka poczta ma już dość bogatą tradycję angażowania się w sporty motorowe. W przeszłości logo DDP widniało na bolidach zespołu Eddiego Jordana. Wspiera także zespół w DTM - mistrzostwach Niemiec samochodów turystycznych oraz kierowcę zespołu Virgin Racing - Timo Glocka. Firma DHL, która należy do DDP jest także oficjalnym partnerem logistycznym Formuły 1.
Tematy w artykule: Formuła 1 sponsor Mercedes GP

Podobne wiadomości:

Syn legendarnego kierowcy rajdowego dołącza do F1

Syn legendarnego kierowcy rajdowegołącza...

Aktualności 2014-12-01

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.