mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Prost krytykuje Schumachera

F1: Prost krytykuje Schumachera

Legenda Formuły 1 Alain Prost zarzuca Michaelowi Schumacherowi, że zbyt optymistycznie nakreślił swoje cele przed powrotem do Formuły 1. Zdaniem Francuza "Schumi" powinien w tym przypadku wykazać więcej pokory.

F1: Prost krytykuje Schumachera
Michael Schumacher powrócił do wyścigów w wieku 41 lat. W nowym zespole fabrycznym, z nowymi nadziejami Niemiec zapowiedział, że zamierza wywalczyć swój ósmy tytuł mistrza świata. Tegoroczny sezon pokazał jednak zupełnie co innego. Oczywiście bolid Mercedesa w tym sezonie okazał się zupełnie niekonkurencyjny względem najlepszych zespołów, jednak i sam Schumacher jest daleki od oczekiwanej przez niego formy na początku roku. Alain Prost uważa, że Schumacher powrót do chwały powinien wyznaczyć sobie mniejszym stopniami. Przeszacował się i nie spoglądnął realnie na sytuację swoją i zespołu.

"Moim zdaniem Michael powinien wykazać się większa pokorą na początku roku" - mówi Prost. "Mógł przecież powiedzieć, że wraca do F1 by przede wszystkim pomóc zespołowi w zbudowaniu szybkiego samochodu i wspierać Nico Rosberga. Takie przedstawienie celów z pewnością byłoby też łatwiejsze dla niego samego. Teraz jest pod niepotrzebną presją wygenerowaną przez samego siebie" - dodał Francuz, który na koncie ma 51 zwycięstw Grand Prix. Prost kontynuuje i mówi, że to przeszacowanie ze strony Schumachera źle rzutuje na jego poprzednie sukcesy. "Popatrzmy na sytuację w klasyfikacji kierowców. Michael traci do Nico 68 punktów. Sądzę, że problemy ze zrozumieniem nowych opon, są tylko wymówką. Przecież w czasach swojej świetlności Schumacher bez przeszkód mógł dopasować swój styl jazdy do każdego samochodu. Właśnie to była jego największa zaleta" - twierdzi Francuz. "To po prostu nie możliwe, by po trzech latach przerwy wsiąść do bolidu i wrócić na sam szczyt. Kluczem jest tutaj fizjologia" - kończy Prost.
Tematy w artykule: F1 Michael Schumacher Mercedes GP

Podobne wiadomości:

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Znikają żółte bolidy Renault F1 Team

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross