mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Przerwać ten koszmar!

F1: Przerwać ten koszmar!

Co się stanie w Barcelonie? - spytał Roberta Kubicę pewien reporter tuż po wyścigu w Bahrajnie. - "Nie mam pojęcia, a pan wie?" - odpowiedział z przekąsem nasz kierowca.

F1: Przerwać ten koszmar!
- Nie, ale mam nadzieję, że będzie lepiej. - "Ja też!" - odparował Polak. Po fatalnym początku sezonu jego losy leżą wyłącznie w rękach inżynierów BMW Sauber. Szef konstruktorów zespołu BMW obiecał nam w Bahrajnie, że już w kolejnym wyścigu - Grand Prix Hiszpanii - bolid Polaka będzie znacznie lepszy.

Ron Dennis, spytany niegdyś podczas jednej z premier, czy podoba mu się nowa maszyna McLarena odparł, że nawet kamasz jest piękny tak długo, jak będzie wygrywał wyścigi. Idąc tym tokiem rozumowania, trzeba stwierdzić, że samochód Roberta Kubicy jest obecnie wyjątkowo szkaradny, ale inżynierowie BMW ciężko pracują nad jego upiększeniem. - Będzie widać gołym okiem, że samochód jest inny. Zobaczycie sami - powiedział nam Willy Rampf, opowiadając o udoskonaleniach szykowanych na następny wyścig.

Subiektywne wrażenia nijak się mają do wyników wnikliwych analiz i badań w tunelu aerodynamicznym, ale obserwatorzy zwracają uwagę, że już na pierwszy rzut oka nowy samochód BMW wygląda raczej topornie. Dokładnie odwrotnie niż na przykład bolid Red Bulla. Dopracowany do najdrobniejszych detali. Jest prawdziwym dziełem sztuki i prawdopodobnie najlepszym obecnie autem w stawce. (...)

Ważnym wynalazkiem, który w tempie ekspresowym muszą opracować konstruktorzy BMW, jest podwójny dyfuzor. Urządzenie to nie będzie gotowe w Barcelonie, ale Rampf zdradził nam, że zespół przyszykował nową podłogę bolidu - a to już wstęp do zamontowania większego dyfuzora. Z bardziej widocznych rzeczy w modelu F1.09 zmieni się przednie skrzydło i pokrywa silnika. Faktycznie więc zmiany powinny być widoczne na pierwszy rzut oka.

Rampf nie obiecywał nam gruszek na wierzbie i zaznaczył, że przewaga czołowych ekip jest zbyt duża, aby tak szybko ją zniwelować. - W tej chwili jesteśmy daleko z tyłu. Nie sądzę też, że pozostałe ekipy odpoczywają i nic nie robią. Dogonienie ich w Barcelonie jest nierealne - zaznaczył konstruktor bolidu Kubicy.

Podobne wiadomości:

Legendarny konstruktor F1 buduje auto z Aston Martinem

Legendarny konstruktor F1 buduje auto z Aston...

Aktualności 2015-07-07

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.