mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Radość w Renault, pierwsze podium Pietrowa

F1: Radość w Renault, pierwsze podium Pietrowa

Team Lotus Renault GP rozpoczął sezon 2011 mocnym akcentem – po 20 startach w Formule 1, Witalij zajął po raz pierwszy miejsce na podium. "Jestem szczęśliwy z trzeciego miejsca na podium – cały zespół bardzo ciężko pracował podczas zimowych przygotowań" - powiedział po wyścigu Witalij Pietrow.

F1: Radość w Renault, pierwsze podium Pietrowa
"Podczas przedsezonowych testów trudno było nam określić, jak wypadamy w porównaniu z konkurencją, ale przed GP Australii zamontowaliśmy w bolidzie sporo nowych części, które sprawdziły się na torze. Bardzo dobrze rozpocząłem wyścig i to prawdopodobnie dało mi przewagę nad Alonso i Buttonem. Dzięki temu jechałem w czołówce i mocno naciskałem na gaz, jednocześnie uważając na opony. Podjęliśmy słuszną decyzję przyjmując strategię dwóch pitstopów, która sprawdziła się podczas wyścigu. Chciałbym gorąco podziękować wszystkim członkom zespołu za ciężką pracę i wsparcie, jakiego udzielili mi podczas zimowych przygotowań. Miejsce na podium jest naszym wspólnym osiągnięciem. Jestem w siódmym niebie" - powiedział Witalij Pietrow.

Duże wyrazy uznania rosyjski kierowca otrzymał także od kontuzjowanego Roberta Kubicy, który pierwszy wyścig sezonu 2011 Formuły 1 oglądał ze szpitalnego łóżka w Pietra Ligure, gdzie przechodzi rehabilitację. "Witalij pojechał jak doświadczony kierowca. Bezbłędnie i szybko, zarówno w wyścigu jak i sobotnich kwalifikacjach. Wykonał doskonałą robotę" - powiedział Kubica, który jednocześnie podziękował za ciepłe słowa wsparcia.

"Dzisiejsze podium przyjęliśmy z ogromną ulgą – jest to dla całego zespołu wspaniała nagroda za wytężoną pracę" - powiedział z kolei Eric Boullier, szef ekipy Lotus Renault GP. "Ja też jestem niesamowicie szczęśliwy. Trzecia lokata jest także potwierdzeniem, że słusznie przyjęliśmy agresywne podejście na etapie projektowania bolidu, i że jest to kierunek, którym powinniśmy podążać w przyszłości. Witalij bezbłędnie jeździł podczas wyścigu i jestem pewien, że w tym sezonie stać nasz zespół na walkę o miejsce w czołówce stawki. Jestem przekonany, że podczas kolejnego Grand Prix obaj nasi kierowcy będą walczyć o miejsca w pierwszej trójce, a zespół stanie się jeszcze bardziej konkurencyjny niż w Australii" - dodał Francuz.

Podobne wiadomości:

McLaren F1 LM na aukcji

McLaren F1 LM na aukcji

Samochody luksusowe 2015-07-21

"Jaś Fasola" sprzedał swojego McLarena F1

Samochody luksusowe 2015-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech