mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Red Bull będzie protestował

F1: Red Bull będzie protestował

Formule 1 faktycznie może grozić regulaminowy paraliż podczas pierwszego Grand Prix w Australii. Red Bull zapowiedział, że złoży protest przeciwko Toyocie, Williamsowi i Brawn GP, jeśli te wyposażą swoje bolidy w nielegalne jego zdaniem dyfuzory.

F1: Red Bull będzie protestował
Już kilka dni temu szef FIA, Max Mosley przewidział możliwy scenariusz GP Australii zdominowanego przez falę protestów konkurencyjnych zespołów przeciwko Toyocie, Williamsowi i Brawn GP. Według pozostałych ekip te trzy zespoły stosują w swoich samochodach dyfuzory, którego nie do końca są zgodne z regulaminem F1. Co ciekawe, szefowie techniczni z ramienia FIA kilka dni temu dokładnie sprawdzili sporne konstrukcje i nie stwierdzili żadnych odstępstw od przepisów.

To jednak nie powstrzyma zespołu Red Bull od złożenia protestu podczas pierwszego wyścigu w sezonie. -"W czwartek złożymy oficjalny protest w tej sprawie, ponieważ uważamy, że ten element aerodynamiki jest niezgodny z regulaminem" - powiedział pełnomocnik zespołu Red Bull Racing, Helmut Marko agencji apa. Zespół nie wyklucza, że kolejny dokument o tej samej treści złoży także po niedzielnym wyścigu. Dzięki temu możliwe będzie uruchomienie pełnej procedury wyjaśnienia sprawy legalnych bądź też nielegalnych dyfuzorów jeszcze raz przez komisję FIA. Jest wielce prawdopodobne, że podobne protesty wystosują także pozostałe teamy.

Punktem zapalanym jest konstrukcja dyfuzorów Williamsa, Toyoty i Brawn GP. Według rywali element odpowiedzialny między innymi za lepszy docisk i szybszą prędkość składa się z dwóch oddzielnych elementów, tworząc coś na zasadzie "podwójnego dyfuzora" - i dokładnie to budzi kontrowersje wśród pozostałych rywali.

Podobne wiadomości:

F1: Dyfuzory Williamsa, Toyoty i Brawn GP legalne

F1: Dyfuzory Williamsa, Toyoty i Brawn GP...

Aktualności 2009-03-20

F1: Legalne czy nielegalne? Spór o dyfuzory

F1: Legalne czy nielegalne? Spór o dyfuzory

Aktualności 2009-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.