mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Red Bull dementuje sprzedaż Toro Rosso

F1: Red Bull dementuje sprzedaż Toro Rosso

Podczas ostatniego Grand Prix Włoch na torze Monza, w padoku huczało od plotek, według których koncern Red Bull miał szukać chętnego do wykupienia drugiego zespołu austriackiej marki, Toro Rosso. Wśród nowych właścicieli stajni zarządzanej przez Franza Tosta był wymieniany między innymi akcjonariusz z Bliskiego Wschodu.

F1: Red Bull dementuje sprzedaż Toro Rosso
Wszystko zaczęło się od niejasnych komunikatów nowego sponsora Toro Rosso, firmy Cepsa. Jej przedstawiciele uważali, że niebawem Red Bull będzie chciał się pozbyć swojego drugiego teamu, który w tym sezonie radzi sobie znacznie poniżej oczekiwań. Tymczasem przedstawiciele Red Bulla te doniesienia określili mianem niedorzecznych. "Cepsa jest w 100 procentach firmą-córką funduszu inwestycyjnego Aabar pochodzącego z Abu Zabi. Aabar współpracuje z kolei z Mercedes GP i nie jest zainteresowany udziałami w drugim zespole" - mówiono w kuluarach Red Bulla.

Współpraca pomiędzy obiema firmami (Red Bullem i Aabar) istnieje, ale poza strukturami Formuły 1. Obie instytucje utworzyły spółkę joint-venture, dlatego też Arabowie wspierają sponsorsko Toro Rosso poprzez umieszczanie na bolidach tej stajni logotypów firm wchodzących w skład grupy ich funduszu.
Tematy w artykule: Toro Rosso F1 Red Bull

Podobne wiadomości:

Świat oczami kierowcy F1 (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Shell tworzy własne auto

Shell tworzy własne auto

Aktualności 2015-04-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.