mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Red Bull z aktywnym zawieszeniem?

F1: Red Bull z aktywnym zawieszeniem?

W Australii szef McLarena otwarcie mówił, że zespół Red Bulla może mieć urządzenie, które ogólnie uznaje się za niedozwolone - czytamy na portalu sports.pl.

F1: Red Bull z aktywnym zawieszeniem?
Zdaniem Martina Whitmarsha "Czerwone Byki" dysponują systemem, który pozwala im na regulowanie wysokości zawieszenie pomiędzy czasówką a wyścigiem - czyli w momencie, kiedy zmiany ustawień większości elementów, w tym zawieszenia, są zakazane.

Analiza fotografii wykazała, że podczas kwalifikacji bolidy Red Bulla są bardzo nisko osadzone, co znacznie poprawia działanie aerodynamiki. Tymczasem większość pozostałych ekip musi zawieszać auta wyżej nad ziemią, aby po dolaniu 160 kg paliwa (co powoduje obniżenie prześwitu) samochód nie osiadł podłogą na asfalcie. Wygląda na to, że Red Bull wynalazł system, który pozwala obejść ten problem. Pytanie, czy jest to rozwiązanie legalne?

- Jeśli kilka miesięcy temu moi inżynierowie powiedzieliby, że musimy zaprojektować coś takiego, powiedziałbym nie, ponieważ nie sądzę, że to może być dozwolone - powiedział szef McLarena.

- Jeśli jednak są dowody, że takie systemy są uznawane za legalne, wówczas będziemy musieli zrobić coś takiego tak szybko, jak to możliwe.
Tematy w artykule: Red Bull Racing F1 bolid F1

Podobne wiadomości:

Shell tworzy własne auto

Shell tworzy własne auto

Aktualności 2015-04-09

Samochód bezpieczeństwa F1 w akcji

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross