mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Red Bull z aktywnym zawieszeniem?

F1: Red Bull z aktywnym zawieszeniem?

W Australii szef McLarena otwarcie mówił, że zespół Red Bulla może mieć urządzenie, które ogólnie uznaje się za niedozwolone - czytamy na portalu sports.pl.

F1: Red Bull z aktywnym zawieszeniem?
Zdaniem Martina Whitmarsha "Czerwone Byki" dysponują systemem, który pozwala im na regulowanie wysokości zawieszenie pomiędzy czasówką a wyścigiem - czyli w momencie, kiedy zmiany ustawień większości elementów, w tym zawieszenia, są zakazane.

Analiza fotografii wykazała, że podczas kwalifikacji bolidy Red Bulla są bardzo nisko osadzone, co znacznie poprawia działanie aerodynamiki. Tymczasem większość pozostałych ekip musi zawieszać auta wyżej nad ziemią, aby po dolaniu 160 kg paliwa (co powoduje obniżenie prześwitu) samochód nie osiadł podłogą na asfalcie. Wygląda na to, że Red Bull wynalazł system, który pozwala obejść ten problem. Pytanie, czy jest to rozwiązanie legalne?

- Jeśli kilka miesięcy temu moi inżynierowie powiedzieliby, że musimy zaprojektować coś takiego, powiedziałbym nie, ponieważ nie sądzę, że to może być dozwolone - powiedział szef McLarena.

- Jeśli jednak są dowody, że takie systemy są uznawane za legalne, wówczas będziemy musieli zrobić coś takiego tak szybko, jak to możliwe.
Tematy w artykule: Red Bull Racing F1 bolid F1

Podobne wiadomości:

Legendarny konstruktor F1 buduje auto z Aston Martinem

Legendarny konstruktor F1 buduje auto z Aston...

Aktualności 2015-07-07

Shell tworzy własne auto

Shell tworzy własne auto

Aktualności 2015-04-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.