mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Red Bull z aktywnym zawieszeniem?

F1: Red Bull z aktywnym zawieszeniem?

W Australii szef McLarena otwarcie mówił, że zespół Red Bulla może mieć urządzenie, które ogólnie uznaje się za niedozwolone - czytamy na portalu sports.pl.

F1: Red Bull z aktywnym zawieszeniem?
Zdaniem Martina Whitmarsha "Czerwone Byki" dysponują systemem, który pozwala im na regulowanie wysokości zawieszenie pomiędzy czasówką a wyścigiem - czyli w momencie, kiedy zmiany ustawień większości elementów, w tym zawieszenia, są zakazane.

Analiza fotografii wykazała, że podczas kwalifikacji bolidy Red Bulla są bardzo nisko osadzone, co znacznie poprawia działanie aerodynamiki. Tymczasem większość pozostałych ekip musi zawieszać auta wyżej nad ziemią, aby po dolaniu 160 kg paliwa (co powoduje obniżenie prześwitu) samochód nie osiadł podłogą na asfalcie. Wygląda na to, że Red Bull wynalazł system, który pozwala obejść ten problem. Pytanie, czy jest to rozwiązanie legalne?

- Jeśli kilka miesięcy temu moi inżynierowie powiedzieliby, że musimy zaprojektować coś takiego, powiedziałbym nie, ponieważ nie sądzę, że to może być dozwolone - powiedział szef McLarena.

- Jeśli jednak są dowody, że takie systemy są uznawane za legalne, wówczas będziemy musieli zrobić coś takiego tak szybko, jak to możliwe.
Tematy w artykule: Red Bull Racing F1 bolid F1

Podobne wiadomości:

McLaren F1 LM na aukcji

McLaren F1 LM na aukcji

Samochody luksusowe 2015-07-21

Legendarny konstruktor F1 buduje auto z Aston Martinem

Legendarny konstruktor F1 buduje auto z Aston...

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.