mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Regulamin znów przewrócony do góry nogami

F1: Regulamin znów przewrócony do góry nogami

FIA potwierdziła, że od sezonu 2010 będzie zakaz tankowania bolidów w trakcie wyścigów. Nie będzie można też używać sprzętu do ogrzewania opon. Ale to nie wszystko...

F1: Regulamin znów przewrócony do góry nogami
- Potwierdzamy, że od 2010 roku dodatkowe tankowanie podczas wyścigu będzie zabronione. Ma to na celu zmniejszenie ogólnych kosztów z powodu finansowego kryzysu. Zaoszczędzimy na sprzęcie do tankowania który musimy wozić z sobą na każdy wyścig, a mechanicy zespołów będą musieli postarać się zbudować silniki bardziej oszczędne w paliwo. - brzmi oświadczenie po czwartkowym spotkaniu przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA). - Również cały sprzęt do podgrzewania opon wraz z kocami będzie zakazany od 2010 roku - czytamy dalej w komunikacie.

FIA chce wprowadzić również ograniczenia kosztowe od następnego sezonu. Zespoły mogą wydać maksymalnie 40 miliony funtów, które obejmują wszelkie wydatki bieżące. Ale są wyjątki. Nie będzie ograniczenia jeśli chodzi o wydatki na ulepszanie silnika oraz na płace dla kierowców czy marketing.

Te teamy, które zgodzą się i podpiszą ograniczenia wydatków mogą liczyć na przychylność FIA.

Wiąże się to z większą swobodę techniczną. Na przykład nie będą mieli ograniczeń ilościowych w wymianie silników (do tej pory silnik można było wymieniać co trzeci wyścig). Również będą mogli przeprowadzać nielimitowaną ilość testów w czasie sezonu Grand Prix.

Oczywiście budżet takiego zespołu będzie monitorowany przez specjalną komisję.

Na zakończenie posiedzenia FIA oświadczyła, że od następnego sezonu maksymalna liczba bolidów, które mogą przystąpić do mistrzostw świata w Formule 1 wzrosła z 24 do 26.
Tematy w artykule: przepisy F1 FIA F1

Podobne wiadomości:

Tylko Fiat na plusie!

auto motor i sport 0000-00-00

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.