mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Renault słucha Kubicy

F1: Renault słucha Kubicy

O takie zaangażowanie zespołu chodziło Robertowi Kubicy. Determinacja Renault w pracy nad powrotem na szczyt nie budzi wątpliwości. Na razie Polak jest bardzo zadowolony, a jego współpraca z nowym teamem układa się znakomicie - pisze Cezary Gutowski na łamach Przeglądu Sportowego.

F1: Renault słucha Kubicy
Podpisując kontrakt z Renault Kubica nie liczył, że z miejsca dostanie zwycięski bolid. Miał jednak nadzieję, że w przeciwieństwie do BMW Sauber, jego nowy zespół zrobi wszystko, aby osiągać jak najlepsze rezultaty. Liczył na maksymalne zaangażowanie i szybkie postępy. I dotąd się nie zawiódł - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

- Dni spędzone w fabryce oraz na torze testowym przekonały mnie, że w tej ekipie jest wielu ludzi, którym naprawdę zależy, abym czuł się komfortowo w tym samochodzie - mówił z entuzjazmem Kubica. - Oni naprawdę wkładają maksymalny wysiłek w to, aby wszystko działało jak najlepiej.

Nasz kierowca jest prawdziwym liderem zespołu. Inżynierowie bardzo uważnie słuchają jego uwag i robią wszystko, aby Kubica był zadowolony z bolidu. Mają też wielki zapał do pracy. Niektóre poprawki konstrukcyjne w najnowszym modelu R30 wprowadzali jeszcze na torze w Walencji, przez noc, aby już następnego dnia testów auto było choć trochę lepsze.

Oczywiście dobre chęci ekipy nie gwarantują, że Kubica staje się faworytem mistrzostw. Najpierw zreorganizowany i udoskonalony team musi odrobić sporą stratę z ostatnich lat. Renault ma jednak wielki potencjał i daje nadzieję na bardzo prężny rozwój technologiczny.

>>> Więcej w serwisie internetowym Przeglądu Sportowego
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica Formuła 1 F1 R30

Podobne wiadomości:

McLaren MP4-12 odkrywa swoje tajemnice

auto motor i sport 0000-00-00

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Komentuj:

~Kris 2010-02-12

O ile nie jest to tendencyjny tekst, jak większość na łamach dzisiejszej prasy, to rozumiem zadowolenie Kubicy. Chłopak czuje cały proces przemieszczania się w aucie i jego temperament mechanicy starają się uchwycić i "włożyć" do serca pojazdu. Niby ta metafora jest OK, ale tak naprawdę trudno mi przekonać się do podobnego rozumienia tej kwestii przez Francuzów. Żeby nie wiem co, zawsze będę spoglądał przez pryzmat Louise de Funes'a!!! A to raczej nie jest tak, jak być powinno...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando