mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Renault winne, "ustawiło" wyścig!

F1: Renault winne, "ustawiło" wyścig!

Zespół Renault został ukarany karą wykluczenia z Formuły 1 w zawieszeniu na 2 lata. Flavio Briatore ma dożywotni zakaz pracy w sportach motorowych.

F1: Renault winne,
Światowa Rada Sportów Motorowych uznała, że Renault jest winne celowego rozbicia bolidu podczas Grand Prix Singapuru. Kara to wykluczenie z Formuły 1. W związku z tym, że Renault przyznało się do winy oraz wyrzuciło z zespołu odpowiedzialnych za ten incydent Flavio Briatore i Pata Symondsa, kara została zawieszona na 2 lata. Zespół Renault po pozbyciu się winnych, współpracował z FIA w celu rozwiązania sprawy. Renault zostanie ostatecznie wykluczone z szeregów Formuły 1 jeśli przez najbliższe 2 lata znów będzie sprawcą jakiejś afery.

Znacznie surowsze kary spotkały indywidualnych winowajców. FIA nie będzie współpracować z żadną imprezą lub serią, która dotyczy Flavio Briatore. Żaden zespół współpracujący z Briatore nie otrzyma również licencji na starty pod egidą FIA. Oznacza to dożywotni zakaz dla Flavio Briatore przy jakiejkolwiek pracy, w jakiejkolwiek serii organizowanej przez FIA. Dodatkowo Briatore nie może być menadżerem żadnego z kierowców. Oznacza to, że Fernando Alonso, Mark Webber, Heikki Kovalainen i Romain Grosjean muszą poszukać sobie innych agentów, albo narażą się na utratę licencji. Tak surowa kara to efekt za brak współpracy ze strony Briatore, który do samego końca utrzymywał, że nie ma nic wspólnego z aferą.

Podobna kara spotkała Pata Symondsa. Były dyrektor inżynierii Renault został ukarany 5-letnim zakazem pracy z każdym kto działa pod egidą FIA. Symonds przyznał się do winy i wyraził skruchę i dlatego uniknął dożywotniego zakazu.

Afera dotyczy incydentu z ubiegłorocznego Grand Prix Singapuru. Ówczesne kierownictwo Renault nakazało, by Nelson Piquet junior rozbił swój bolid. Zamieszanie na torze sprawiło, że Fernando Alonso wygrał wyścig. Światowa Rada Sportów Motorowych uznała, że Fernando Alonso nie brał udziału w aferze. Nelson Piquet junior nie został ukarany, bo w zamian za ujawnienie dowodów otrzymał immunitet.

Podobne wiadomości:

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.