mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Renault winne, "ustawiło" wyścig!

F1: Renault winne, "ustawiło" wyścig!

Zespół Renault został ukarany karą wykluczenia z Formuły 1 w zawieszeniu na 2 lata. Flavio Briatore ma dożywotni zakaz pracy w sportach motorowych.

F1: Renault winne,
Światowa Rada Sportów Motorowych uznała, że Renault jest winne celowego rozbicia bolidu podczas Grand Prix Singapuru. Kara to wykluczenie z Formuły 1. W związku z tym, że Renault przyznało się do winy oraz wyrzuciło z zespołu odpowiedzialnych za ten incydent Flavio Briatore i Pata Symondsa, kara została zawieszona na 2 lata. Zespół Renault po pozbyciu się winnych, współpracował z FIA w celu rozwiązania sprawy. Renault zostanie ostatecznie wykluczone z szeregów Formuły 1 jeśli przez najbliższe 2 lata znów będzie sprawcą jakiejś afery.

Znacznie surowsze kary spotkały indywidualnych winowajców. FIA nie będzie współpracować z żadną imprezą lub serią, która dotyczy Flavio Briatore. Żaden zespół współpracujący z Briatore nie otrzyma również licencji na starty pod egidą FIA. Oznacza to dożywotni zakaz dla Flavio Briatore przy jakiejkolwiek pracy, w jakiejkolwiek serii organizowanej przez FIA. Dodatkowo Briatore nie może być menadżerem żadnego z kierowców. Oznacza to, że Fernando Alonso, Mark Webber, Heikki Kovalainen i Romain Grosjean muszą poszukać sobie innych agentów, albo narażą się na utratę licencji. Tak surowa kara to efekt za brak współpracy ze strony Briatore, który do samego końca utrzymywał, że nie ma nic wspólnego z aferą.

Podobna kara spotkała Pata Symondsa. Były dyrektor inżynierii Renault został ukarany 5-letnim zakazem pracy z każdym kto działa pod egidą FIA. Symonds przyznał się do winy i wyraził skruchę i dlatego uniknął dożywotniego zakazu.

Afera dotyczy incydentu z ubiegłorocznego Grand Prix Singapuru. Ówczesne kierownictwo Renault nakazało, by Nelson Piquet junior rozbił swój bolid. Zamieszanie na torze sprawiło, że Fernando Alonso wygrał wyścig. Światowa Rada Sportów Motorowych uznała, że Fernando Alonso nie brał udziału w aferze. Nelson Piquet junior nie został ukarany, bo w zamian za ujawnienie dowodów otrzymał immunitet.

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Egzamin na prawo jazdy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Wszystko przez niską zdawalność, która jest sposobem na zarobek przez ośrodki szkoleniowe inkasujące za każdy egzamin ponad 100 zł. Posłowie PiS mają pomysł na zmianę sposobu finansowania WORD-ów.