mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Rolnicy grożą okupacją toru w Indiach

F1: Rolnicy grożą okupacją toru w Indiach

Rolnicy z okolicznych miejscowości położonych nieopodal dzielnicy Noida w New Delhi grożą strajkiem na nowo budowanym torze Formuły 1, na którym pod koniec października ma odbyć się premierowy wyścig o Grand Prix Indii. Powodem sporów są ich zdaniem nieprawidłowości przy udzielanych im odszkodowaniach.

F1: Rolnicy grożą okupacją toru w Indiach
W ubiegłą niedzielę rolnicy przeprowadzili demonstracje przed budynkiem władz dzielnicy Noida. Skarżą się, że administracja zachowuje się nie fair w kwestii wypłacania odszkodowań. Jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione na czas, wówczas bojkot, który planują na 22. października może przeszkodzić nie tylko w dokończeniu prac na Buddh International Circuit, ale także w przeprowadzeniu Grand Prix."Przed 20 laty ziemie, na których obecnie budowany jest tor zostały przewłaszczone przez państwo. Teraz lokalne władze wydały zgodę na budowę na nich obiektu F1, bez wypłaty jakichkolwiek odszkodowań dla byłych, prawowitych właścicieli" - skarży się jeden z protestujących. Do tej pory nie weszło też w życie konkretne porozumienie regulujące wszystkie kwestie pomiędzy rządem, a rolnikami. Miało ono obowiązywać 30. lipca br.

To jednak nie jedyna rozwiązana kwestia. Wciąż otwarta pozostaje sprawa dotycząca wysokości podatku, jakie rząd Indii chce nałożyć na zespoły i kierowców. Mowa o opodatkowaniu 1/19 części ich zarobków. "W tej sprawie ciągle trwają negocjacje" - mówi szef McLarena, Martin Whitmarsh. "Jestem pewien, że pojedziemy w Indiach. Musimy jednak rozwiązać wszystkie sprawy" - dodaje Brytyjczyk.

Podobne wiadomości:

Świat oczami kierowcy F1 (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Strajki w Hiszpanii zablokowały produkcję Seata

Strajki w Hiszpanii zablokowały produkcję...

Aktualności 2015-07-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.