mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Rolnicy grożą okupacją toru w Indiach

F1: Rolnicy grożą okupacją toru w Indiach

Rolnicy z okolicznych miejscowości położonych nieopodal dzielnicy Noida w New Delhi grożą strajkiem na nowo budowanym torze Formuły 1, na którym pod koniec października ma odbyć się premierowy wyścig o Grand Prix Indii. Powodem sporów są ich zdaniem nieprawidłowości przy udzielanych im odszkodowaniach.

F1: Rolnicy grożą okupacją toru w Indiach
W ubiegłą niedzielę rolnicy przeprowadzili demonstracje przed budynkiem władz dzielnicy Noida. Skarżą się, że administracja zachowuje się nie fair w kwestii wypłacania odszkodowań. Jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione na czas, wówczas bojkot, który planują na 22. października może przeszkodzić nie tylko w dokończeniu prac na Buddh International Circuit, ale także w przeprowadzeniu Grand Prix."Przed 20 laty ziemie, na których obecnie budowany jest tor zostały przewłaszczone przez państwo. Teraz lokalne władze wydały zgodę na budowę na nich obiektu F1, bez wypłaty jakichkolwiek odszkodowań dla byłych, prawowitych właścicieli" - skarży się jeden z protestujących. Do tej pory nie weszło też w życie konkretne porozumienie regulujące wszystkie kwestie pomiędzy rządem, a rolnikami. Miało ono obowiązywać 30. lipca br.

To jednak nie jedyna rozwiązana kwestia. Wciąż otwarta pozostaje sprawa dotycząca wysokości podatku, jakie rząd Indii chce nałożyć na zespoły i kierowców. Mowa o opodatkowaniu 1/19 części ich zarobków. "W tej sprawie ciągle trwają negocjacje" - mówi szef McLarena, Martin Whitmarsh. "Jestem pewien, że pojedziemy w Indiach. Musimy jednak rozwiązać wszystkie sprawy" - dodaje Brytyjczyk.

Podobne wiadomości:

McLaren F1 LM na aukcji

McLaren F1 LM na aukcji

Samochody luksusowe 2015-07-21

Strajki w Hiszpanii zablokowały produkcję Seata

Strajki w Hiszpanii zablokowały produkcję...

Aktualności 2015-07-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar luksusu
Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar luksusu
Najbardziej luksusowy samochód świata powraca w nowej odsłonie. Czekaliśmy na niego aż 14 lat.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic