mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Rotacja z Francją i Belgią

F1: Rotacja z Francją i Belgią

Organizatorzy wyścigów Formuły 1 zamierzają w przyszłości stosować rotację przy wyborze do kalendarza pomiędzy Grand Prix w Belgii i Francji.

F1: Rotacja z Francją i Belgią

Jak donosi francuski Le Journal du Dimanche kolegium działaczy Formuły 1 oraz przedstawiciele FIA intesywnie rozważają wprowadzenie rotacyjności do wspomnianych wcześniej wyścigów. Pierwszeństwo rozegrania zawodów w tej konwencji przypadłoby Belgom, którzy goszczą w tym roku Formułę 1 tradycyjnie na torze w Spa. Za rok jednak miejsce tej eliminacji zajęłaby Francja ze swoją rundą w Magny Cours. Podobny system rotacji zastosowano już w Niemczech, gdzie zawody rozgrywane są na przemian albo w Hockenheim albo na Nürburgring.

Konieczność rotacji wyścigów wymuszona jest kilka względami. Najważniejszy z nich to coraz większa grupa nowych krajów, chętnych do zorganizowania wyścigów Formuły 1. W tym roku do kalendarza po raz pierwszy wcielono wyścig o GP Indii, a w kolejce stoją już ponownie Stany Zjednoczone, Rosja, a w dalszej perspektywie RPA. Ponadto organizatorzy europejskich eliminacji często borykają się z problemami finansowymi, a roczna przerwa to dodatkowy czas na znalezienie potencjalnych sponsorów.


Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic