mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Rywale chcą ukarać Brawn GP

F1: Rywale chcą ukarać Brawn GP

Brawn GP zdominował tegoroczną Formułę 1. Nie wszystkim się to podoba. Złośliwi chcą pozbawić debiutanta pieniędzy z praw telewizyjnych.

F1: Rywale chcą ukarać Brawn GP
Brawn GP jako nowy zespół nie powinien otrzymywać pieniędzy za swój debiutancki sezon, ale miesiąc temu zrzeszająca zespoły Formuły 1 organizacja FOTA uznała team Brawn GP za kontynuatora Hondy i przyznała należne finanse. Z czasem jednak sytuacja się zmieniła. Brawn GP dzięki podwójnym dyfuzorom jest liderem klasyfikacji konstruktorów, co nie podoba się wielu zespołom. Na czele sfrustrowanych stoi Flavio Briatore, szef Renault. Briatore uznał, że skoro przez dyfuzory wzrosły koszty, to lepiej pieniądze Brawna podzielić między pozostałe zespoły.

- "To hipokryzja. Podjęliśmy decyzję, by wspomóc ten zespół, bo wszyscy chcieli by Brawn GP startował w tym sezonie. Kiedy okazało się, że mogą walczyć o tytuł niektórych to zabolało i chcą zablokować pieniądze" - skomentował plany Briatore Martin Whitmarsh, szef McLarena.

- "Zdecydowanie potrzebujemy spokoju. Po Grand Prix Bahrajnu spotkamy się i spróbujemy uspokoić sytuację. Na świecie panuje kryzys ekonomiczny, sporty motorowe przechodzą ciężki okres. Potrzebujemy teraz spokoju i jedności" - powiedział Whitmarsh, który stoi także na czele FOTA.
Tematy w artykule: Brawn GP Flavio Briatore FOTA kara

Podobne wiadomości:

Płacimy więcej kar za brak OC

Płacimy więcej kar za brak OC

Finanse i prawo 2014-11-04

Dyfuzory legalne!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?