mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Schumacher krytykuje nowy system punktacji

F1: Schumacher krytykuje nowy system punktacji

Siedmiokrotny mistrz świata, Michael Schumacher jest zaskoczony nowymi przepisami FIA. Twierdzi, że zmiany nie pomogą Jedynce - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

F1: Schumacher krytykuje nowy system punktacji
Niezadowolenie kierowców, których większość nie najlepiej przyjęła wiadomości o nowym systemie wyłaniania mistrza świata, podziela ich niedawny kolega z toru Michael Schumacher. FIA zdecydowała, że mistrzem zostanie w tym roku kierowca, który wygra najwięcej wyścigów. - "Nie wyobrażam sobie, aby te zmiany pomogły Formule 1" - pisze na swojej stronie internetowej siedmiokrotny zdobywca tytułu. - "Nie widzę w tym sensu. Jak możemy mieć mistrza świata, który zdobył mniej punktów niż kierowca na drugiej pozycji w rankingu?" - pyta utytułowany "Schumi".

Niemiec snuje także przewidywania na temat formy teamu Ferrari oraz układu sił w nowej Formule 1. - "Ostatnie wrażenia są takie, że jesteśmy na dobrej dyspozycji i powinniśmy liczyć się w walce o mistrzostwo" - pisze wciąż zatrudniony we włoskiej ekipie Schumacher. - "Moim zdaniem jest kilka zespołów, które są w stanie uzyskiwać czołowe lokaty. Oprócz nas są to Renault i Toyota oraz BMW, a także Williams."
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.