mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Schumacher krytykuje nowy system punktacji

F1: Schumacher krytykuje nowy system punktacji

Siedmiokrotny mistrz świata, Michael Schumacher jest zaskoczony nowymi przepisami FIA. Twierdzi, że zmiany nie pomogą Jedynce - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

F1: Schumacher krytykuje nowy system punktacji
Niezadowolenie kierowców, których większość nie najlepiej przyjęła wiadomości o nowym systemie wyłaniania mistrza świata, podziela ich niedawny kolega z toru Michael Schumacher. FIA zdecydowała, że mistrzem zostanie w tym roku kierowca, który wygra najwięcej wyścigów. - "Nie wyobrażam sobie, aby te zmiany pomogły Formule 1" - pisze na swojej stronie internetowej siedmiokrotny zdobywca tytułu. - "Nie widzę w tym sensu. Jak możemy mieć mistrza świata, który zdobył mniej punktów niż kierowca na drugiej pozycji w rankingu?" - pyta utytułowany "Schumi".

Niemiec snuje także przewidywania na temat formy teamu Ferrari oraz układu sił w nowej Formule 1. - "Ostatnie wrażenia są takie, że jesteśmy na dobrej dyspozycji i powinniśmy liczyć się w walce o mistrzostwo" - pisze wciąż zatrudniony we włoskiej ekipie Schumacher. - "Moim zdaniem jest kilka zespołów, które są w stanie uzyskiwać czołowe lokaty. Oprócz nas są to Renault i Toyota oraz BMW, a także Williams."
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic