mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Schumacher ponownie w Ferrari

F1: Schumacher ponownie w Ferrari

Michael Schumacher powraca z "emerytury" by testować w następnym tygodniu w Barcelonie bolidy Ferrari w Formule 1. Siedmiokrotny mistrz świata zaznacza, że nie planuje jednak powrotu na tor.

F1: Schumacher ponownie w Ferrari
Ferrari chce wykorzystać doświadczenie 38-letniego Niemca przy bolidach i zrezygnować z pomocy elektronicznych kierowców, który to system będzie zabroniony w następnym roku.

„Michael wspomoże nas swoją radą okazyjnie, nie zamierza bowiem powrócić do Formuły” - poinformowała przedstawicielka kierowcy wyścigowego. „To jest po prostu część kontraktu, w którym mowa jest, że będzie pomagał Ferrari kiedykolwiek będą tego potrzebować” - dodała.

„Jego doświadczenie jest większe od innych kierowców i na pewno będzie to z korzyścią dla Ferrari.”

Schumacher odszedł z F1 z końcem 2006 roku, mając na koncie siedem tytułów mistrza świata oraz 91. zwycięstw w 91. Grand Prix. To największy sukces w historii tego sportu.

Niemiec uczestniczył już w kilku wyścigach ostatniego sezonu, aczkolwiek w nowej roli - doradcy technicznego Ferrari. Rok 2007 był dla zespołu wyśmienity. Ferrari to najlepszy team w kategorii konstruktorów, a mistrzem świata został jego kierowca - Fin Kimi Raikkonen.

Komentuj:

~alonso 2007-11-07

nie dzieki niemu, ale przez to ze ferrari robuilo w tym okresie najlepsze wozy, a on to potrafil w pełni wykorztystac

~edzio 2007-11-06

boze znow wraca czlwoiek dzieki ktoremu formula 1 stala sie nudna!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando