mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Silniki 1,6 Turbo od nowego dostawcy

F1: Silniki 1,6 Turbo od nowego dostawcy

Nowe, turbodoładowane silniki o pojemności 1600 ccm mają zawitać do Formuły 1 w 2013 roku. Z tej okazji do świata królowej motosportu powrócił dawny znajomy, który zamierza wyposażać niezależne od koncernów zespoły w silniki własnej konstrukcji.

F1: Silniki 1,6 Turbo od nowego dostawcy
Ten znajomy to nie kto inny jak Craig Pollock. Pollock to były szef zespołu Formuły 1 British American Racing, a także menadżer Jacquesa Villeneuve'a. Tym razem jednak do F1 powraca w zupełnie innej roli. Szkot założył niedawno firmę PURE Corporation SA, która ma zająć się przygotowaniem nowych jednostek napędowych dla Formuły 1. Pollock zamierza oferować czterocylindrowe motory zespołom prywatnym, choć jak na razie żaden z nich nie nawiązał kontaktu z PURE Corp.

"Cel jest jasny. PURE chce zostać potentatem w dziedzinie technologii napędowej nowej generacji, która skierowana jest na ochronę środowiska" - powiedział Pollock na łamach Autosportu. Jak dodaje Szkot, jego pomysł znalazł uznanie u prezydenta FIA Jean'a Todt'a i szefa F1 Bernie Ecclestone'a. "My jako PURE, ale też Todt i Ecclestone jesteśmy przekonani, że wkrótce na rynku pojawi się zapotrzebowanie na niezależnego producenta jednostek napędowych dla Formuły 1" - skwitował Pollock. Todt dodaje: "Bardzo serdecznie witamy PURE w strukturach F1. Mamy nadzieję, że uda im się stworzyć odpowiedni silnik zgodny z nowymi wytycznymi FIA. Życzymy im samych sukcesów."

"Mamy już rozwiniętą sieć partnerów technologicznych, dysponujemy własną kadrą inżynieryjną i wierzymy, że uda nam się stworzyć niedrogi ale też niezawodny silnik do motosportu nowej generacji. Mamy możliwość nawiązania współpracy z każdym teamem, z wyjątkiem tych wspieranych przez producentów aut" - dodaje z kolei na zakończenie Szkot.

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Toyota Yaris - nowy silnik 1.5

Toyota Yaris - nowy silnik 1.5

Technika 2017-01-25

Komentuj:

~wass 2011-05-05

skoro bedzie 1.6 turbo w F1 od 2013 to na 100% jestem pewien że VW wejdzie i w tą dyscyplinę sportów motorowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?