mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Spaliny kluczem do sukcesu Red Bulla?

F1: Spaliny kluczem do sukcesu Red Bulla?

Według włoskiego magazynu traktującego o Formue 1 - Autosprint, być może ujawniony został jeden z nowych sekretów Red Bulla. Sprawa dotyczy specjalnego systemu regulującego przepływ spalin.

F1: Spaliny kluczem do sukcesu Red Bulla?
Autosprint twierdzi, że "Czerwone byki" korzystają ze specjalnych, elektronicznych nastawów silnika, który jest w stanie utrzymywać stałe ciśnienie spalin, nawet jeśli bolid podąża po najwolniejszej części toru. Jeśli ta rewelacja okazałyby się prawdą, wówczas wyjaśniłaby się tajemnica tak doskonałych czasów Red Bulla w ostatnich sesjach kwalifikacyjnych.

Uruchomienie systemu powoduje, że spaliny mogą pod stałym, wysokim ciśnieniem przepływać do wydechu, a następnie zostać skierowane do podwójneo dyfuzora nawet w momencie, kiedy kierowca nie naciska na gaz. Korzyść jest łatwa do przewidzenia - poprawia się docisk samochodu w wolnych partiach toru.

Warto zwrócić uwagę, że Red Bulle są piekielnie szybkie głównie w Q3. Dlatego, że rozwiązanie jest wykorzystywane oszczędnie, ponieważ wpływa bardzo negatywnie na żywotność silnika.
Tematy w artykule: Red Bull Racing F1 Formula 1

Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic