mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Spaliny kluczem do sukcesu Red Bulla?

F1: Spaliny kluczem do sukcesu Red Bulla?

Według włoskiego magazynu traktującego o Formue 1 - Autosprint, być może ujawniony został jeden z nowych sekretów Red Bulla. Sprawa dotyczy specjalnego systemu regulującego przepływ spalin.

F1: Spaliny kluczem do sukcesu Red Bulla?
Autosprint twierdzi, że "Czerwone byki" korzystają ze specjalnych, elektronicznych nastawów silnika, który jest w stanie utrzymywać stałe ciśnienie spalin, nawet jeśli bolid podąża po najwolniejszej części toru. Jeśli ta rewelacja okazałyby się prawdą, wówczas wyjaśniłaby się tajemnica tak doskonałych czasów Red Bulla w ostatnich sesjach kwalifikacyjnych.

Uruchomienie systemu powoduje, że spaliny mogą pod stałym, wysokim ciśnieniem przepływać do wydechu, a następnie zostać skierowane do podwójneo dyfuzora nawet w momencie, kiedy kierowca nie naciska na gaz. Korzyść jest łatwa do przewidzenia - poprawia się docisk samochodu w wolnych partiach toru.

Warto zwrócić uwagę, że Red Bulle są piekielnie szybkie głównie w Q3. Dlatego, że rozwiązanie jest wykorzystywane oszczędnie, ponieważ wpływa bardzo negatywnie na żywotność silnika.
Tematy w artykule: Red Bull Racing F1 Formula 1

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Legendarny konstruktor F1 buduje auto z Aston Martinem

Legendarny konstruktor F1 buduje auto z Aston...

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman