mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Spaliny kluczem do sukcesu Red Bulla?

F1: Spaliny kluczem do sukcesu Red Bulla?

Według włoskiego magazynu traktującego o Formue 1 - Autosprint, być może ujawniony został jeden z nowych sekretów Red Bulla. Sprawa dotyczy specjalnego systemu regulującego przepływ spalin.

F1: Spaliny kluczem do sukcesu Red Bulla?
Autosprint twierdzi, że "Czerwone byki" korzystają ze specjalnych, elektronicznych nastawów silnika, który jest w stanie utrzymywać stałe ciśnienie spalin, nawet jeśli bolid podąża po najwolniejszej części toru. Jeśli ta rewelacja okazałyby się prawdą, wówczas wyjaśniłaby się tajemnica tak doskonałych czasów Red Bulla w ostatnich sesjach kwalifikacyjnych.

Uruchomienie systemu powoduje, że spaliny mogą pod stałym, wysokim ciśnieniem przepływać do wydechu, a następnie zostać skierowane do podwójneo dyfuzora nawet w momencie, kiedy kierowca nie naciska na gaz. Korzyść jest łatwa do przewidzenia - poprawia się docisk samochodu w wolnych partiach toru.

Warto zwrócić uwagę, że Red Bulle są piekielnie szybkie głównie w Q3. Dlatego, że rozwiązanie jest wykorzystywane oszczędnie, ponieważ wpływa bardzo negatywnie na żywotność silnika.
Tematy w artykule: Red Bull Racing F1 Formula 1

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes-Benz Vans szykuje ważną premierę. Już niebawem poznamy kolejną generację Sprintera, ale zanim to nastąpi, producent zaprezentował pierwsze zdjęcia kabiny i zapowiedział nowe rozwiązania transportowe.