mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Specjalne kwalifikacje w Monako?

F1: Specjalne kwalifikacje w Monako?

Bruno Senna (HRT) proponuje, by w GP Monako najwolniejsi kierowcy osobno ścigali się w kwalifikacjach. Robert Kubica uważa, że to dobry pomysł.

F1: Specjalne kwalifikacje w Monako?
Od początku sezonu widać, że bolidy trzech nowych zespołów zupełnie nie nadążają za tempem pozostałej stawki. Zarówno w kwalifikacjach jak i w samych wyścigach. Stąd propozycja Bruno Senny, aby w Monako - najwolniejszym Grand Prix sezonu - najwolniejsi kierowcy rywalizowali ze sobą w odrębnych kwalifikacjach. "To przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa" - mówi kierowca Hispania Racing Team.- Jasne jest, że nie chcemy, żebyby ktoś nas wyprzedzał, jednak z drugiej strony trzeba też zrozumieć innych kierowców, którzy w Monako nawet nieumyślnie moglby być blokowani przez wolniejsze samochody - mówi Senna. - Osobno kwalifikowałoby się na przykład osiem bolidów z najsłabszym czasem z treningów. To chyba byłby dobry wyznacznik - dodał.

Pomysł popierają inni kierowcy. Jarno Trulli uważa, że pomysłem powinna zainteresować się także FIA. Również Robert Kubica jest zainteresowany propozycją Brazylijczyka. - W tym roku mamy trzy wyraźnie słabsze zespoły. Kwalifikacje w Monako z obecnym regulaminem będą na pewno trudne - powiedział Polak.
Tematy w artykule: Grand Prix Monako F1

Podobne wiadomości:

McLaren F1 LM na aukcji

McLaren F1 LM na aukcji

Samochody luksusowe 2015-07-21

"Jaś Fasola" sprzedał swojego McLarena F1

Samochody luksusowe 2015-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic