mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Sytuacja Pietrowa nadal niejasna

F1: Sytuacja Pietrowa nadal niejasna

Robert Kubica nie musi się obawiać o swoją przyszłość w Formule 1. Co innego jego partner z zespołu Renault, Witalij Pietrow. Okazuje się bowiem, że wcale nie jest pewne, że Rosjanin pozostanie we francuskiej ekipie na kolejne sezony.

F1: Sytuacja Pietrowa nadal niejasna
Francuska stajnia nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie zatrzymania Pietrowa. Podobnie zresztą jak w przypadku ewentualnego mariażu z Lotusem. Wracając jednak do kierowcy z Wyborga, szef Genii Capital Gerard Lopez, głównego udziałowca ekipy z Enstone, chce spotkać się z Pietrowem i porozmawiać. "Na dzień dzisiejszy nic nie jest jeszcze postanowione. Roberta potwierdziliśmy na kolejne dwa lata jeszcze podczas Grand Prix Monzy. Co dotyczy Witalija, przez większą część sezonu byliśmy zadowoleni z jego postawy. Sytuacja zaczęła się komplikować pod koniec roku. Dopiero wyścig w Abu Zabi pozwolił nam znowu optymistycznie spojrzeć na jego umiejętności. Ludzie zapomnieli, że to był jego pierwszy sezon w F1 i generalnie wypadł w nim nieźle" - powiedział Lopez.

W postawie Pietrowa, szefa Genii Capital najbardziej drażniło to, że Rosjanin nie był w stanie skoncentrować się przez cały weekend Grand Prix. "Nie było żadnych przeciwskazań do tego aby Witalij mógł mieścić się w niektórych kwalifikacjach czy wyścigach w pierwszej szóstce kierowców. Nie możemy też zakładać, że po jednym wyścigwu w Abu Zabi nagle coś się zmieni. Tak jak mówię, nie podjeliśmy jeszcze żadnej decyzji. Musimy siąść i porozmawiać z nim w cztery oczy. Musimy się przekonać, że to co pokazał w ostatnim wyścigu sprawi, przełoży także na treningi, kwalifikacje i wyścigi w przyszłym sezonie" - dodał Lopez.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault kontrakt Witalij Pietrow F1

Podobne wiadomości:

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.