mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Szansa na inny układ

F1: Szansa na inny układ

W Monachium odbędzie się uroczysta prezentacja najnowszego bolidu BMW Sauber. Paradoksalnie: im gorsze będzie to auto, tym większe szanse na udany sezon Roberta Kubicy, który w zeszłym roku stał się kierowcą numer dwa.

F1: Szansa na inny układ
Robert Kubica jest jak nieoszlifowany diament.Wierzymy, że jest przyszłością naszego zespołu - wielokrotnie zapewniał szef teamu BMW Sauber Mario Theissen. Nigdy nie przyzna jednak, że Polak niemal od pierwszego wyścigu sprawiał problemy, bo był... za szybki! Wyszedł przed szereg, a tego Niemcy nie lubią. Woleli, aby Kubica pozostał numerem dwa. Czy tak samo będzie w sezonie 2008?

W zeszłym roku Polakowi nie ułatwiono pracy. Zaskakująca była już decyzja o przydzieleniu mu inżyniera wyścigowego - debiutanta. A przecież to człowiek, który odgrywa kluczową rolę w przygotowywaniu bolidu. I tak Robert zbyt często miałkłopoty z ustawieniami auta, zazwyczaj realizował bardziej ryzykowne strategie pit-stopów, a jego samochód częściej nękały awarie. Przyznał to zresztą sam Theissen, tłumacząc, że Kubica miał pecha.

Paradoksalnie - im gorszy będzie nowy bolid BMW, tym większe szanse, że polski kierowca będzie miał udany sezon! Pamiętajmy, że sytuacja w ekipie ewoluowała i jeszcze pod koniec 2006 roku w Grand Prix Japonii zespół poprosił Nicka, aby przepuścił Kubicę. Robert mógł bowiem nawiązać walkę z kierowcami Toyoty, podczas gdy Heidfeld nie dawał już rady. Odpierając ataki konkurentów - Renault, Williamsa czy Red Bulla - team będzie musiał tak samo wspierać obu kierowców, tak jak pod koniec 2006 roku. Jeśli Nick znowu przestanie sobie radzić z rywalami, Kubica wróci do łask.

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech