mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Szansa na inny układ

F1: Szansa na inny układ

W Monachium odbędzie się uroczysta prezentacja najnowszego bolidu BMW Sauber. Paradoksalnie: im gorsze będzie to auto, tym większe szanse na udany sezon Roberta Kubicy, który w zeszłym roku stał się kierowcą numer dwa.

F1: Szansa na inny układ
Robert Kubica jest jak nieoszlifowany diament.Wierzymy, że jest przyszłością naszego zespołu - wielokrotnie zapewniał szef teamu BMW Sauber Mario Theissen. Nigdy nie przyzna jednak, że Polak niemal od pierwszego wyścigu sprawiał problemy, bo był... za szybki! Wyszedł przed szereg, a tego Niemcy nie lubią. Woleli, aby Kubica pozostał numerem dwa. Czy tak samo będzie w sezonie 2008?

W zeszłym roku Polakowi nie ułatwiono pracy. Zaskakująca była już decyzja o przydzieleniu mu inżyniera wyścigowego - debiutanta. A przecież to człowiek, który odgrywa kluczową rolę w przygotowywaniu bolidu. I tak Robert zbyt często miałkłopoty z ustawieniami auta, zazwyczaj realizował bardziej ryzykowne strategie pit-stopów, a jego samochód częściej nękały awarie. Przyznał to zresztą sam Theissen, tłumacząc, że Kubica miał pecha.

Paradoksalnie - im gorszy będzie nowy bolid BMW, tym większe szanse, że polski kierowca będzie miał udany sezon! Pamiętajmy, że sytuacja w ekipie ewoluowała i jeszcze pod koniec 2006 roku w Grand Prix Japonii zespół poprosił Nicka, aby przepuścił Kubicę. Robert mógł bowiem nawiązać walkę z kierowcami Toyoty, podczas gdy Heidfeld nie dawał już rady. Odpierając ataki konkurentów - Renault, Williamsa czy Red Bulla - team będzie musiał tak samo wspierać obu kierowców, tak jak pod koniec 2006 roku. Jeśli Nick znowu przestanie sobie radzić z rywalami, Kubica wróci do łask.

Podobne wiadomości:

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Aktualności 2015-10-31

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.