mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Team Lotus przejął Caterham Cars

F1: Team Lotus przejął Caterham Cars

Tak jak przypuszczano właściciel zespołu Formuły 1 - Team Lotus, Tony Fernandes wykupił większość udziałów w brytyjskiej manufakturze Caterham Cars. Kolejnym krokiem będzie przemianowanie teamu, zgodnie z założeniami planu biznesowego.

F1: Team Lotus przejął Caterham Cars
Długa kłótnia dotycząca prawa do posiadania nazwy Lotus pomiędzy Lotus Renault GP, a Team Lotus zbliża się do końca. Właściciel lini lotniczych Air Asia oraz szef zespołu Team Lotus w jednej osobie, Tony Fernandes wykupił brytyjską markę Caterham Cars, zajmującą się budową słynnych sportowych modeli. W tej sytuacji logicznym krokiem byłoby zmienienie nazwy zespołu startującego w Formule 1. Na razie jednak nie ma jeszcze oficjalnych komunikatów w tej sprawie.

"Zawsze chciałem wykorzystać Formułę 1, do wkroczenia na rynek branży samochodowej" - powiedział Fernandes na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. "Mieliśmy nadzieję, że takie połączenie może nastąpić z Lotusem, ale później sprawy nie potoczyły się tak jak tego oczekiwałem. Jako opcja pojawił się Caterham Cars" - dodał szef Team Lotus. "Cieszę się, że obecny zespół i Caterham pasują do siebie. Daje to możliwość rozwoju obu markom."
Tematy w artykule: Caterham F1 Team Lotus

Podobne wiadomości:

Caterham zmienia właściciela (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.