mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Team Lotus także jeździ

F1: Team Lotus także jeździ

Team Lotus wreszcie wykonał pierwsze okrążenie instalacyjne nowego bolidu T128. Mike Gascoyne, szef ekipy już zapowiada chęć nawiązania walki z Toro Rosso i Sauberem.

F1: Team Lotus także jeździ
A nie będzie to łatwe, bo T128 nadal bazuje na podwoziu auta z poprzedniego sezonu. Twórcy bolidu twierdzą jednak, że auto jest konkurencyjne na tyle, by zadomowić się w tym sezonie w środku stawki F1. "To bardzo nowoczesny bolid F1. Już wcześniej mówiłe, że w ubiegłym roku nie mieliśmy zbyt wiele czasu na zbudowanie konkurencyjnego samochodu i podeszliśmy do sprawy zbyt konserwatywnie. Teraz jest inaczej i sądzę, że uda nam się w kilku wyścigach spozycjonować koło 10 miejsca" - powiedział Gascoyne. "Jeśli to nam się uda, będziemy konsekwentnie myśleć o kolejnych wyzwaniach" - dodał Brytyjczyk.

"Nasz kierunek to dogonienie i prześcignięcie takich ekip jak Force India, Toro Rosso czy Sauber. W  ubiegłym sezonie dzieliła nas sekunda na okrążeniu. To luka, którą w tym sezonie dobrze byłoby zamknąć. W ubiegłym roku nie mogliśmy skorzystać z kanału F czy specjalnych dyfuzorów. Teraz mamy wszystkie nowinki na pokładzie" - twierdzi Mike Gascoyne. Zespół podobno zrobił największe kroki w kierunku poprawy aerodynamiki bolidu.
Tematy w artykule: bolid F1 Team Lotus

Podobne wiadomości:

McLaren F1 LM na aukcji

McLaren F1 LM na aukcji

Samochody luksusowe 2015-07-21

Znikają żółte bolidy Renault F1 Team

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.